skip to main content
Forbes Espresso

Víkendové Espresso: Rok Daniela Křetínského, byznys, který je i pro starý a vzpomínka na profesora Sokola

Jdeme na to!

Má na to oko. Daniel Křetínský byl loni na nákupech opravdu často. A zatím se nezdá, že by plánoval zpomalit. Navýšil podíly, kde mohl, a na nákupu akcií Macy’s vydělal neuvěřitelných 850 milionů za jeden jediný měsíc. Stále tak platí, že jediným byznysem, který mu opravdu nejde, je fotbal.

Bacha! Pokud máte telefon s operačním systémem Android, měli byste teď zbystřit a zkontrolovat si všechny stažené aplikace. Některé z nich totiž mohou být zavirované a z telefonu vám potají kradou data, fotky, kontakty, zprávy i záznamy o tom, kde jste se pohybovali. Na svědomí to má trojský kůň jménem Rogue, kterého objevili kybernetičtí bezpečáci ze společnosti Check Point.

Láska + Peníze. Seznamka Bumble ve čtvrtek úspěšně vstoupila na burzu a její akcie ihned narostly do vesmírných výšin. Ze zakladatelky a CEO společnosti Whitney Wolfe Herd se tak stala nejmladší miliardářka na světě, která svůj úspěch vybudovala od nuly. Žena, která aktuálně vlastní zhruba 12 procent společnosti, zakončila včerejší den s čistým jměním 1,5 miliardy dolarů.

tip Forbes Espressa
Reklama

Pohledy z venčí

Vzpomínka. Profesor Jan Sokol, filozof, bývalý ministr školství, významný disident a signatář Charty 77, v úterý 16. února 2021 zemřel. Přinášíme proto s laskavým svolením deníku Forum 24 poslední esej, kterou pro něj Jan Sokol napsal. Text vyšel v tamní rubrice pro kritické myšlení Nová Orientace v prosinci 2020.

Mladí staří. Že jste už na novou kariéru staří? Ale kdeže! David Vrba vystoupal na pomyslný vrchol svého profesního života ještě před padesátkou, kdy působil v top managementu firem, jako jsou 3M, Zátiší nebo Linet. Těsně před onou magickou hranicí, kterou můžeme nazvat i půlstoletím, se ale rozhodl opustit svou komfortní zónu a vrhl se do světa startupů a technologií. Teď se o své zkušenosti podělil i Forbes.cz.

Forbes Podcast

30 pod 30. Ve sklepě už s byznysem začínala spousta podnikatelů a nejinak je tomu i v případě Alexe Koníčka, spoluzakladatele značky oříškových másel Big Boy. Tenhle sklep je ale specifický v tom, že byl ve fitnesscentru, kam dnes devětadvacetiletý byznysmen chodil přes den pracovat na bar. Po nocích pak ve stejném fitku experimentoval se složením a strukturou prvních produktů.

Trojka. Máme se děsit půlbilionového rozpočtového schodku? Nebo radši odletět v raketě Elona Muska na Mars? Minimálně se nám budou hodit jeho – a nejen jeho – elektromobily. O přítomnosti státních peněz i budoucnosti cestování po Zemi i ve vesmíru mluví s Petrem Šimůnkem v aktuálním díle Trojky hosté Eva Zamrazilová, Dušan Majer a Ondřej Kinkor.