skip to main content
Forbes Espresso

Víkendové Espresso: Šéfové Česka, pět tipů na kvalitní krypto a komunikační obrat PPF

Šéfové současní i minulí

Šéfové Česka. Oslovili jsme desítky žen a mužů, kteří vedou české podniky. A to nejen ty největší, ale i středně velké a z nejrůznějších oborů. Chceme znát jejich zkušenosti s nejtěžším rokem poslední dekády a chceme vědět, jak se změnili a kam směřují. Věříme, že to chcete vědět také, a proto na tomto místě najdete každý den rozhovor, článek, podcast či video, jehož hlavní postavou bude CEO důležité a zajímavé české firmy.

Poselství miliardáře. Skupina PPF na svém webu zveřejnila video, které na YouTube neoficiálně kolovalo od dubna. Je na něm tragicky zesnulý Petr Kellner popisující sám sebe i firmu. „Chci ukázat světu, že z takhle malé země jsme schopni udělat něco, co má otisk ve světě, což si myslím, že se nám, lomeno mně, daří,“ říká ve videu Kellner.

Podcast. „Letos budeme otevírat novou pobočku ve Vídni. Loni jsme začali dělat byznys v USA, kde se nám začíná dařit, a zvažujeme to posunout na novou úroveň,“ popisuje plány společnosti Liko-s Jan Musil, který převzal místo v jejím čele od svých rodičů 1. dubna. Netají se přitom tím, že jeho otec Libor už příliš zájmu na dravém růstu firmy neměl.

Tip Forbes Espressa
Reklama

Na skok do digitálu

O 180°. PPF spustila novou podobu svých webových stránek, kterou pro ni vytvořila digitální agentura Symbio. S ní se zásadně mění komunikační styl finanční skupiny, která dlouho platila za naprosto uzavřenou entitu. Dnes však už na webu všechny „vítá“ finanční ředitelka Kateřina Jirásková a o pár pohybů kurzorem níž se směje akcionář PPF a šéf Home Creditu Jean-Pascal Duvieusart.

Kryptookénko. Investovali jste do bitcoinu a teď přemýšlíte, že část peněz na kryptoburzách vložíte i do dalších kryptoměn? Viktor Fischer, šéf Rockaway Blockchain Fundu, největšího evropského fondu zaměřeného na investice do krypta, dal pro Forbes dohromady výběr pěti nejzajímavějších digitálních aktiv, do kterých můžete investovat stejně snadno jako do bitcoinu.

Tip Forbes Espressa… Špičkové technologie, naprostý komfort a co nejmenší stres pro nastávající rodiče. Za nejvyšší úroveň péče během těhotenství, porodu i po něm si je v Česku ochotno připlatit čím dál více žen. A to i navzdory krizi.

Lepší vyhlídky

Pomocná ruka. Na Instagramu a Facebooku Gardenistů Jana Mrkvici a Jakuba Trocha se objevil post, který zněl naprosto jasně: „Přijeďte na statek zachránit tulipán!“ A začal se šířit jako lavina. Tuhle výzvu viděly tisíce lidí a velká část z nich se vydala do středočeské Stehelčevsi na Kladensku pro tulipány.

Vary, tady! Karlovarské hotely Pupp a Thermal se podle všeho zbavují nálepky hotelů určených téměř výhradně pro cizince. Plyne to aspoň z vyjádření jejich ředitelů na prahu letní sezony, jejímuž startu dodává optimismus rozvolňování protipandemických opatření.

Na cesty. Možná že právě teď plánujete letní dovolenou, ale stále váháte, zda má letos vůbec cenu uvažovat o cestě do ciziny. Věřte, že nejste sami. Přinášíme proto některá klíčová data, která byla zatím ve státech Evropské unie oznámena.