skip to main content
Forbes Espresso

Víkendové Espresso: Víno, James Bond a pionýři glampingu

Máte 1 minutu?

Nová, ale stárnoucí Palmovka. Měla v ní být radnice Prahy 8, potom záchranná služba, budova Nové Palmovky za miliardu korun ale stále zeje prázdnotou. To by se ale mělo konečně změnit. A pokud vše dobře dopadne, stane se novým sídlem pro farmu 3D tiskáren Josefa Průši.

Skoč do pusy. Věřili byste, že i takové jméno dostalo jídlo? Dostalo, ale italsky, odkud pochází, zní daleko lépe. Udělejte si Saltimboccu, šťavnaté telecí řízky, které z vašeho talíře zmizí snad ještě rychleji, než kolik času vám zabere jejich příprava. A nezapomeňte na přílohu, ideálně ve formě bílého vína.

partner Forbes Espressa
Reklama
Rádio Z. Každý den aktuální informace ze světa peněz, politiky a společnosti.

Máte 5 minut?

Na burzu s křečkem. Být od června dvacet procent up není zlé. Tím spíš, když to dovede křeček. Pan Goxx je šampion burz a náš šampion Zdravko Krstanov vás s ním ve svém Funny Money podcastu seznámí. Pozvání do studia ale Goxx bohužel odmítl.

Není čas zemřít. Nový film s Jamesem Bondem po letech opět vstupuje do kin se všemi atributy, které k němu patří. Agent se zvláštním povolením zabíjet chce ve filmu zase jednou zapomenout na minulost, která ho ale samozřejmě dožene. Bude tento Bond trhák?

Se sluncem za vínem. Jestli stále nemáte plán, co s načatým víkendem, udělejte si rychlovýlet na jižní Moravu. Připravili jsme pro vás výběr vinařství s úchvatnými kulisami, které v této oblasti naleznete. A když to nevyjde tento víkend, nezapomeňte, že svatý Martin se už také kvapem blíží.

Máte 10 minut?

Budou restaurace luxusem? Spolumajitel vinných barů Vinograf Jan Horešovský popisuje další náročnou letní sezonu Vinografu ovlivněnou dozvuky covidu, dělí se o zkušenosti a ponaučení a nastiňuje další budoucnost nejen svého podniku, ale i celého gastrosegmentu.

Na samotě u lesa. Malebné rybníčky, pitoreskní chatičky s familiárními jmény jako Madlenka nebo Verunka, všude kolem nich voda, lesy. Dobčické rybníčky se staly první glampingovou osadou v Česku a manželé Střítečtí je chtějí dále rozvíjet. Co nového postaví?

Konec jedné éry. Němci rozhodli o změně politické mapy ve své zemi. Ale ať už by volby dopadly jakkoli, konec Angely Merkelové by neodvrátily. Kdo je žena, kterou na začátku všichni podceňovali, ze které se stala nejvlivnější politička současnosti a která nyní odchází do politického důchodu?