skip to main content
Forbes Espresso

Víkendové Espresso: Vostrá dvojka, Křéťova jízda a Ronaldo vs. Messi 1:0

Kdo jede

Vostrá dvojka. Napřed tihle startupoví manželé řekli miliardovému gigantu ze Silicon Valley ne. Díky, tu astronomickou sumu si nechejte. O půl roku později na nabídku dvojnásobku už kývli. Pojďte nahlédnout do příběhu o tom, jak se dá miliardová firma vybudovat i ve velmi skromných podmínkách, s 15 zaměstnanci a v karlínském podnájmu. V hlavní roli Květa a Šimon Vostří.

Křéťova jízda. Když třetí nejbohatší Čech uprostřed koronakrize zahájil tažení na světových burzách a skupoval kde co, vzbudilo to rozruch a taky pár zdvižených obočí. Třeba když se stal významným podílníkem v Macy’s. Zhruba po měsíci se ale Daniel Křetínský většiny akcií amerického obchodního řetězce zbavil. Účet téhle rychloobrátkové transakce? Kolem miliardy – do plusu.

Zlatá kopačka. První fotbalista v historii prokopl bránu našeho globálního žebříčku nejbohatších lidí světa a vydělal si čutáním do balonu víc než jednu miliardu dolarů. Cristiano Ronaldo za poslední rok vydělal přes 105 milionů dolarů před zdaněním, čímž se dostal na čtvrté místo žebříčku 2020 Forbes Celebrity 100. O jeden stupínek přitom Ronaldo překonal svého hlavního rivala – Lionela Messiho.

partner Forbes Espressa
Reklama
Existuje až milion způsobů, jakými lze splnit všechny firemní zakázky. Virtuální projektový manažer ApuTime najde tu nejlepší variantu a pracuje 24/7. O tom, jak jednoduše jej zavedete i do své firmy, se dozvíte na našem webináři s majiteli kanceláře 3Advokáti. Nebo rovnou vyzkoušejte ApuTime zdarma.

Co se děje

Hlavně se neberte vážně. To bylo životní heslo Aleše Buksy, krále multilevel marketingu, který v týdnu zemřel. Na jeho osobnost i jeho byznys, v němž byl v Česku průkopníkem, se patří zavzpomínat. Vždyť byly chvíle, kdy přišel na pódium a 10 tisíc lidí skandovalo jeho jméno

Špatná trefa. Miroslav Novák podnikl v zimě největší expanzi svojí firmy a nakoupil desítky luxusních karavanů pro cizince. Jenže ti kvůli viru nepřijedou. A tak v nenápadném areálu u smíchovského nádraží teď tiše stojí flotila asi tří desítek bílých obytných vozů, většinou zbrusu nových karavanů s pořizovací cenou kolem 1,8 milionu korun. Co s nimi Novák podnikne?

Pasti, pasti, pastičky. Ve Spojených státech pokračují protesty, které eskalují i v násilné střety a plundrování obchodů. Technologický gigant Apple kvůli tomu raději zavřel a zabednil většinu svých prodejen. A rabujícím, co si stihli nacpat kapsy kradenými iPhony, poslal esemesku: Sledujeme vás.

Tip Forbes Espressa. RunCzech spustil letní výzvu Česko běží dál. Po celé republice najdete 90 pětikilometrových tras Mattoni FreeRun, na kterých můžete bezpečně běhat. Cílem je do 6. září naběhat 125 km, ale diplom dostanete už za „pětku“. Registrovat se můžete zdarma na www.runczech.com.

Work hard, play hard

Tah dámou. Letos už podeváté jsme ve Forbesu sestavili žebříček nejvlivnějších Češek. Jak je vlastně vybíráme? Od vicepremiérky a místopředsedkyně Evropské komise přes ženy v nejvyšším českém byznysu až po právničky, vědkyně, sportovkyně nebo ženy, které díky svým filantropickým aktivitám dělají z Česka lepší místo – znát byste je měli všechny. Z jejich příběhů si navíc můžete odnést cennou lekci, třeba jak tvrdě může na firmu dopadnout koronakrize a co jim pomohlo postavit se zpátky na nohy.

Krumpáč a makám. S tímhle přístupem vybudoval Josef Roušal na okraji Prahy dvouhektarový zábavní areál se třemi desítkami dřevěných atrakcí: jsou tu klouzačky, houpačky, trampolíny, prolézačky, pohádkový les, vodní svět, venkovní divadlo či obří dřevěný krmelec, zapsaný v knize rekordů. Něco vám to připomíná? Ano, tenhle nový Krtkův svět je něco jako menší Mirakulum.

Snídaně do postele. Jaké to je, strávit noc v apartmá za sto tisíc korun? Navíc ne na Manhattanu, ale v centru Prahy? Proč by někoho, proboha, napadlo jezdit na dovolenou do vlastního města? Když doma můžete spát zadarmo? Otázky, samé otázky. Abychom na ně mohli zodpovědně odpovědět, tak jsme se obětovali a zkusili to za vás.