skip to main content
Forbes Espresso

Víkendové Espresso: Zelený Rohlík, splašená energie i tipy, kde si užít letní teploty

Máte 1 minutu?

Zelený Rohlík. Online prodejce potravin podnikatele Tomáše Čupra Rohlik.cz zase o něco vylepšil svou ekologickou karmu. Firma v týdnu vyslyšela přání zákazníků a začala rozvážet nákupy ve vratných recyklovatelných plastových taškách. Big up!

Salát, který vás zasytí. Jestli máte dnes naordinovanou domácí pohodu, nebo vás večer naopak čeká domácí party, potěšte své blízké studenou večeří, která bezpochyby každého zasytí. Nakoukněte pod pokličku Forbes Cooking a udělejte si nefalšovaný francouzský salát Niçoise, a to i ve vegetariánské verzi. Nemusíte vařit a uděláte něco pro své zdraví. A to se vyplatí!

partner Forbes Espressa
Reklama

Máte 5 minut?

Od textilek ke startupům. Víte, co mají společného srovnávač cen Heureka a módní vyhledávač Glami? Zrodily se v Libereckém kraji, dříve tak charakteristickém pro textilní průmysl. A nejsou jediní. Projděte se startupovým lesem v Podještědí a nasajte vůni křemíku, nul i jedniček.

Drahé jiskření. Ceny na energetických burzách se splašily jako koně paní kněžny. Jednak kvůli oživení ekonomiky, jednak kvůli zelené politice EU. A někteří distributoři už ohlásili první zdražování. Máme panikařit? Přinesli jsme odpovědi na aktuální otázky.

Pobrexitové problémy Británie. I Velká Británie bojuje s vysokými cenami energií. K tomu ale také s nedostatkem pracovníků poté, co loni opustila Evropskou unii. Brity čeká náročný podzim a hrozí jim prázdné regály v obchodech. Kdo by to byl řekl…

Máte 10 minut?

Co se sobotou? Jestli stále nevíte, kam při posledním víkendu s letními teplotami vyrazit, podívejte se na naše redakční tipy na kulturní akce a výlety, které vás zavedou do všech koutů republiky. Teď už se prostě nemůžete na nic vymluvit.

Ve stopách Satoranského. Teprve jedenadvacetiletý basketbalista Vít Krejčí podepsal smlouvu s klubem NBA Oklahoma City Thunder a jeho start v nejprestižnější lize planety je čím dál blíž. „Šel jsem si za tím každý den, ať to stojí, co to stojí. Když má někdo sen, jakkoli absurdní, měl by si za ním jít,“ říká v rozhovoru nová star českého basketbalu a my se těšíme, až na palubovce Oklahomy poprvé zavěsí.

A na závěr rozkmitáme bubínky. Čedok pracovně zná přes tři dekády, před třemi lety se do cestovky vrátil už jako její ředitel. To samozřejmě netušil, že bude muset firmu s třímiliardovým obratem provést největší krizí, jaké za sto let existence čelila. V novém Forbes Byznys podcastu ale Stanislav Zeman hýří optimismem i novými nápady. A tak by to mělo být!