skip to main content
Forbes Espresso

Volkswagen zdůrazňuje svou vizi. Svou americkou odnož přejmenuje na Voltswagen

Máte 1 minutu?

Kde se tu vzal? WHO vydala zprávu, ve které světu sděluje svůj verdikt o tom, odkud tedy vlastně pochází zákeřný vir, který už přes rok omezuje naše každodenní životy. Nejpravděpodobnějším vysvětlením je podle světové zdravotnické organizace přenos ze zvířete na člověka v Číně. Únik z laboratoře naopak považují experti za velmi nepravděpodobný. Ale víte, jak to je: sto lidí, sto teorií.

Problémová AstraZeneca. Je to teprve něco málo přes týden, co Evropská léková agentura po sérii podezření rozhodla o bezpečnosti vakcíny od britské farmaceutické společnosti. Pochyby o její zdravotní nezávadnosti jsou teď ale znovu aktuální v NěmeckuKanadě, kde touto látkou přestávají očkovat své občany pod 60 a 55 let kvůli podezření na krevní sraženiny a další zdravotní komplikace.

Volkswagen = Voltswagen. Ne, skutečně se nejedná o aprílový vtípek, přestože si to celý svět zprvu myslel. Německá automobilka Volkswagen doopravdy plánuje s platností od května přejmenovat svou americkou odnož na název, který lépe odráží její rostoucí důraz na elektromobilitu – Voltswagen. Informace, která už v pondělí unikla v tiskové zprávě zveřejněné na oficiálním webu společnosti, podle všeho není jedním z dubnových žertíků, ale dlouho plánovaným a legitimním krokem.

tip Forbes Espressa
Reklama

Máte 5 minut?

Spor kvůli satanistickým botám? Ano, i takové věci se skutečně dějí v 21. století. Nike zažaloval společnost MSCHF, která nechala ve spolupráci s raperem jménem Lil Nas X vyrobit 666 párů sportovních bot podle modelu Nike Air Max 97. Ovšem s několika rozdíly. Na botách je obrácený kříž, pentagram a slova „Luke 10:18“ odkazující k biblickému verši o Satanovi padajícím z nebe. V každé podrážce je navíc jedna kapka lidské krve, kterou darovali členové MSCHF. Jednoduše bizár a módní gigant si za tím stojí.

Impérium. Na podnikatele a nejbohatšího Čecha Petra Kellnera od pondělního rána vzpomíná nejen celé Česko. Zesnulý majoritní vlastník skupiny PPF začínal jako většina českých podnikatelů na začátku devadesátých let od nuly, ale v pomyslném byznysovém závodě nakonec všechny předběhl. Zanechal za sebou pozoruhodný podnikatelský odkaz a tady je přehledně zmapovaný.

Od telefonů k autům. Není to jen Volkswagen, kdo šlape do elektromobilů. V tomhle odvětví vidí budoucnost i čínský výrobce smartphonů Xiaomi, který do něj chce v příštích deseti letech nalít až 10 miliard dolarů prostřednictvím nové dceřiné společnosti, která bude mít vývoj elektrických aut na starosti. Bude tak mít Apple se svou dlouho připravovanou novinkou konkurenta?

Tip Forbes Espressa. Vyrazili byste na dovolenou s pětičlennou rodinou v Bentley Continental GT? Nejspíš ne, protože chcete víc pohodlí. Podobně funguje i nová služba od firmy Hewlett Packard Enterpise, v rámci které si můžete pronajmout firemní IT řešení na míru včetně údržby a správy. Společnost se tak zbavuje nálepky pouhého výrobce hardwaru a české firmy chce učit novému trendu.

Máte 10 minut?

Zpátky k normálu. S čím dál větší proočkovaností se život v některých částech světa postupně začíná vracet do normálu (ne, že by to někdy brzo čekalo i nás). Už v polovině dubna tak po roce znovu otevře své brány slavné filmové studio a zábavní park Universal Studios Hollywood v Los Angeles. Zpočátku se sem sice budou moct podívat jenom obyvatelé Kalifornie, a to ještě ve velmi omezeném počtu, ale i tak se blýská na lepší zítřky.

Kudy je to víc eko? I v autě se spalovacím motorem můžete být zelenější a zodpovědnější k naší planetě. S tím vám chce pomoci Google, který chce už příští rok do svých map začít přidávat novou funkci, která vám automaticky nabídne trasu s nejnižší odhadovanou emisí oxidu uhličitého. A jak že něco takového zjistí? Používá k tomu poznatky o stavu vozovek z vozů Street View nebo leteckých a satelitních snímků.