skip to main content

Z Robina Hooda je šerif z Nottinghamu. V kauze GameStop padají hlavy

Máte 1 minutu?

Z Robina Hooda šerifem z Nottinghamu. Kauza absurdně vyšponovaných akcií firmy GameStop (a hochů z Redditu a vlků z Wall Street a dalších protagonistů) vstoupila do nového kola, když se obchodní platforma Robinhood kousla a znemožnila bojovníkům z Redditu obchodování s některými tituly – včetně akcií GameStop. O důvodech se můžeme domnívat, ale víte, jak to bylo v Batmanovi: „Buď zemřeš jako hrdina, nebo žiješ dost dlouho na to, aby se z tebe stal padouch.“

Muskhouse. Zběsile trendující sociální síť Clubhouse, založená na neustávajícím brebentění čistě hlasových diskusí, konečně přivítala do svých řad slovutného Elona Muska. Jeho debut v aplikaci byl podle očitých, pardon, ušitých svědectví hodně divoká jízda: řeč byla o bitcoinu, o Marsu, o Robinhoodu a – na což jsme nepochybně čekali úplně všichni – o mimozemšťanech.

Nemáte 1 minutu? Nemáte ani jednu vteřinu, abyste si stihli nazout boty jako normální člověk? Pak jistě přivítáte nejnovější vynález společnosti Nike, což jsou „hands-free“ tenisky za 120 dolarů, k jejichž nazouvání nebudete potřebovat ani jednu ruku. Popatřte na zázrak obuvnictví 21. století!

partner Forbes Espressa
Reklama
S MEDDI už Vaši zaměstnanci nemusejí pokaždé do ordinace k lékaři. Garantujeme spojení s lékařem do dvou hodin online. Spojení s lékařem v mobilu nebo počítači, přes zabezpečený hovor, video hovor, chat. Komunikace šifrovaná end-to-end. MEDDI Vás propojí s lékařem 24/7 a to bez zbytečného času v čekárnách. Snadno a bezpečně.

Máte 5 minut?

Digifitkům rostou ramena. Lidstvo se hromadně přesunuje z fyzických posiloven a fitek k digitálním aplikacím a domácímu cvičení. Existuje dokonce výhled, že podstatná část fitnessových exulantů už se do fitek nevrátí ani v případě, že se znovu otevřou – protože teď už mají dobře vytuněná digitální domácí fitka. A Silicon Valley chce tenhle rentabilní trend vyždímat až na dřeň.

Kyberspasitel. Investice do blockchainového startupu Axoni se vyšplhala na 90 milionů dolarů aktuální jednatřicetimilionovou investicí od Deutsche Bank, Intel Capital, švýcarské banky UBS a dalších subjektů. Mělo by to stát za to – z vyjádření Deutsche Bank vyplývá, že všechny ty miliony by měly v konečném důsledku zachránit tradičním globálním trhům miliardy dolarů.

Pandemie podcastům přeje? To se tak úplně neděje, leč nepropadejme se do beznaděje. Tolik tedy k dnešnímu básnickému okénku a pozvedněme znovu prapor informační hodnoty. Všechny ty lockdowny a karantény sice podcastům nezvýšily poslechovost tak, jak by se člověk domníval, ale podcastový trend v České republice je na evidentním vzestupu… a nezažil tedy potupu. Juchuchu.

Máte 10 minut?

Na Měsíc za měsíc? Máte-li nějaké neodkladné vyřizování na Měsíci, tak si budete asi muset ještě trochu počkat. A budete možná potřebovat víc než 10 minut. Program NASA Artemis, který má na jedinou přirozenou družici Země (nebo, jak se domnívají jiní, na obří hromadu ementálu, létající kolem Země) dopravit lidské astronauty coby předvoj jeho trvalého osídlení, dost možná nestihne původně stanovený termín v roce 2024.

Higher! Eminemův nový song už pár dní trenduje v nejsledovanějších videoklipech na YouTube a není divu – řeší se v něm totiž problém každého úspěšného borce: kam ještě stoupat, když už jste absolutní hyperstar a nikdo vám nesahá ani po kotníky? Eminem sice v songu přiznává, že je mentálně stabilní asi jako stůl se třema nohama, ale odpověď nachází: prostě ještě výš!