skip to main content
Forbes Espresso

Žádní velcí kamarádi. Schůzka Ruska a USA byla jen lehké oťukání

Máte 1 minutu?

Aspoň že spolu mluví. Biden a Putin si v Ženevě střihli nejsledovanější odpolední dýchánek planety. Moc kamarádský pokec to ale nebyl. Třeba proto, že vrcholem celé téhle spektakulární show je jen návrat velvyslanců zpátky do Washingtonu a Moskvy. A pak taky několik neurčitých plánů do budoucna. Jsou ale období na planetě Zemi, kdy se i tohle dá považovat za úspěch.

Kellner by měl radost. Když v roce 2018 plzeňskou Škodu Transportation za 8,3 miliardy koupila PPF, bylo to docela překvapení. Tenhle deal se jí ale začíná zajímavě vyplácet. Tržby strojírenského obra podle jejího šéfa Petra Brzeziny příští rok překročí miliardu eur a v zásobě je už teď práce do roku 2025 za 80 miliard. Tentokrát korun.

Suez byla sranda. Když se v Suezu vzpříčila obří nákladní loď Ever Given, Evropa začala mírně kolabovat. Průplavem už se pluje dál, ale další lodní průšvih je před námi. Jeden z největších čínských přístavů brzdí hádejte co? Je to tak, zase covid-19. Lodě v Jen-tchienu stojí a kontejnery se kupí. Jestli chcete dárky na Vánoce, není na co čekat.

partner Forbes Espressa
Reklama

Máte 5 minut?

Jedenáctky na scénu! Kdy umřou Windows 10 už díky včerejšímu Espressu víte. A díky tomu dnešnímu zjistíte, jak budou vypadat Windows 11. Microsoftu totiž jejich podoba „utekla“ víc než týden před premiérou. Zásadní informace? V hlavní roli modrá barva a nabídka Start bude v liště uprostřed. Žádné vlevo dole. No jen se podívejte. Ono vás to nemine.

Chorvatský Musk jede. Automobilka Rimac, kterou za dekádu vybudoval mladík Mate Rimac, zrychluje. Nedávno představila elektromobil se čtyřmi motory a výkonem dvou tisíc koní. Teď prosákl její plán jít příští rok na burzu s očekáváním valuace kolem pěti miliard eur. A pak je tu ještě taková věc ohledně převzetí legendární automobilky Bugatti…

Máte 10 minut?

I Ameriku to čeká. Plány posadit řidiče do elektrických aut se nevyhnuly ani USA. Tamější jednička General Motors za vývoj elektromobilů během čtyř let utratí 35 miliard dolarů. A investorům se to líbí. Akcie firmy, která má pod sebou značky jako Buick, Cadillac, Chevrolet nebo GMC, hned povyskočily skoro o tři procenta.

Holky z amerického plakátu. Eva Herzigová, Karolína Kurková, Karolína Plíšková nebo Aiko. A teď i Ewa Farna. Tahle pětice českých dam je členem klubu „byly jsme na billboardu na Times Square“. Lepší reklamní plochu na světě asi nenajdete. Aspoň od té doby, kdy sundali ten LED panel v Praze u Nuseláku. Ten stál taky za to.