skip to main content
Forbes Espresso

Zpátky ke strojům. V Británii je v kancelářích nejvíce lidí od vypuknutí pandemie

Máte 1 minutu?

Zpátky u strojů. Téměř polovina kancelářských dříčů ve Spojeném království je zpět v kancelářích. Jde o nejvyšší úroveň návštěvnosti od 12. března 2020 a důkaz zlepšující se pandemické situace na ostrovech. Jak koronavirus zahýbal s pracovními návyky, se zatím neví, nicméně část bílých límečků se do práce fyzickým způsobem už vyloženě těšila. A na tu after work pintu samozřejmě ještě víc.

Jablečná Karolína. Apple se v pondělí nechal slyšet, že v Severní Karolíně postaví nový kampus za miliardu dolarů, kam nacpe okolo tří tisíc bystrých mozků primárně z oblastí machine learning či umělé inteligence. Pokud Apple dodrží projektovanou zaměstnanost a růst, nabízí stát, kde vznikla Pepsi, rozsáhlá daňová incentiva. Výrobce iPhonů zase pošle stovky milionů dolarů do kultivace oblasti. Třeba na stavění mostů a tak.

We will share. To zní ze Spojených států, které se se světem podělí až o 60 milionů dávek vakcíny AstraZeneca, která pro tamní trh nebyla zatím schválena a ohledně jejíchž zpožděných dodávek se EU zlobí. Oproti minulému měsíci, kdy Bidenův kabinet mluvil o čtyřech milionech dávek pro Mexiko a Kanadu, jde o značný posun. God bless America!

partner Forbes Espressa
Reklama
Inovativní televizory Neo QLED od Samsungu nejsou určeny jen pro filmové zážitky. Můžete na nich i plnohodnotně pracovat. Multiview rozdělí plochu až na čtyři nezávislé obrazovky a díky aplikaci PC ON můžete snadno rozšířit plochu svého počítače.

Máte 5 minut?

Otočka. Akcie, státní dluhopisy a pár dalších signálů na trzích ukazuje, že investoři – díky vládní podpoře a vakcinaci – očekávají návrat americké ekonomiky na úroveň před pandemií. Ve Wall Street Journal k tomu dali dohromady analytický článek s parádní infografikou.

Coinbase vs. Square. Borci na Foolu se v klasickém akciovém rozstřelu tentokrát podívali na dva fintechové tituly. Za jedním stojí pán s podivnými stravovacími návyky, druhý se začal obchodovat teprve nedávno. Z hlediska finančních výkazů jsou na tom obě firmy prima, přesto se kluci přiklánějí ke Squaru, který považují za bezpečnější a lépe vyváženou alternativu pro zbohatnutí na rozkvětu fintechu.

Spotify zdraží. Hudební platforma se sice před pár měsíci pochlubila, že už má více než 150 milionů předplatitelů, nicméně v posledním čtvrtletí firma stejně hospodařila se ztrátou 125 milionů eur a průměrné tržby na uživatele též spadly, a to o osm procent. Američtí předplatitelé pocítí zdražení pouze u rodinných plánů, Evropa to však bude mít citelnější.

Tip Forbes Espressa. Vrchol. Pád. Sláva. Zapomnění. Růst. Propad. Euforie. Zoufalství. To vše se s příchodem globální pandemie vznášelo nad startupy, které ovšem po prvotním šoku většinou dokázaly ukázat své přednosti. V novém prostředí se rychle zorientovaly a často dokázaly z krize vykutat příležitost. Pomohl jim v tom i CzechInvest.

Máte 10 minut?

Víc není víc. Restaurace jsou sice stále oficiálně zavřené, ale hrozny lidí postávajících u výdejních okýnek i obsypaná posezení u cyklostezek dávají tušit, že Češi už se znovuotevření gastropodniků nemůžou dočkat. Kdy k tomu dojde, zatím není jasné. Podle odhadů expertů by ale zahrádky mohly první hosty přivítat kolem poloviny května. Během pandemie jich přibylo, restaurace ale nespasí.

Funny Money. Archegos. Solid yolo. Much return. Takhle rychle bohatství ještě nemizelo, Bill Hwang je v tomto ohledu šampion. Jenže třeba v Credit Suisse za to probíhá čistka. Goodbye, zlatá klec, zní v hlavách mnoha finančníků. Důkaz, že opatrnosti není nikdy dost. Tak jsem si po odmlce opět dovolil.

Nádhera nádherná. To si dnes dejte.