skip to main content
Graf týdne

Graf roku: Apple, Microsoft i Alphabet. Jak firmy hromadí cash

„Není to o penězích. Nepotřebujeme vaše peníze. Chceme jen roztancovat svět. Zapomenout na cenovku,“ zpívá v hitovce Price Tag Jessie J.

Leč není to pravda.

Za jeden rok CASH na účtech největších amerických firem vzrostla v průměru o 10–30 procent.

Reklama

Apple má na účtech 257 miliard dolarů. To jest 5526 miliard korun. Státní rozpočet Česka má na rok kolem 1300 miliard korun.

Aktuální CASH na účtech Microsoftu jest 126 miliard dolarů. Google, respektive jeho matka Alphabet, má 92 miliard dolarů.

Co s tou CASH dělat?

  • Apple si uv údolí v Cupertinu dolaďuje gigantické skleněné sídlo „the Spaceship“ pro 12 tisíc lidí navržené Normanem Fosterem.
  • Google připravuje upgrade své centrály a použije k tomu armádu malých robotů, kterým říká „crabots“. Krásnou novou centrálu otevřel i v Londýně, samo se střešním parkem.
  • Totálně nový gigantický park s centrálou celkově pro 47 tisíc lidí plánuje v Redmondu Microsoft.
  • Amazon nezůstává stranou – vyhlásil, že chce postavit novou centrálu pro 50 tisíc dobře placených lidí a že jen přesně neví destinaci. Na stole má již 230 nabídek z různých měst Ameriky – doslova se o něj mezi sebou radnice přetahují.
Reklama

No tak jen aby se to nepřehnalo.

Když se v New Yorku stavěly překrásné mrakodrapy ve stylu art deca jako sídla firem a demonstrace úspěchu – třeba Chrysler Building nebo Empire State Building –, přišel v roce 1929 krach.

Musíme se vrátit v čase. Kdy nás spojovala hudba. A nebylo to o ranách pod pás a d*vkách ve videoklipech, zabroukala by k tomu Jessie J.

Leč opět marně.

Graf roku hovoří za vše.

CASH IS KING. PF 2018$$$.

Reklama
Reklama