skip to main content
Byznys

Graf týdne: Zásady používání dat od Facebooku vs. Ústava ČR

Facebook má nové zásady používání dat, které mají 4171 slov. Porovnal jsem to v rámci grafu týdne s Ústavou USA, která má 4501 slov, a Ústavou ČR – 5791 slov.

Reklama

Asi víte, že data 87 milionů uživatelů Facebooku využila soukromá firma při politické kampani. Hlavně v Americe tedy. Ale kdo ví, kde ještě. Pokud nevíte, vygooglujte si to (jo, Google, ten má o nás taky kupu dat). A asi je vám jasné, že nové zásady neznamenají konec zneužívání dat.

Čtěte také: Graf týdne: Proč odtékají dividendy a budou dál…

Reklama

Já jsem Facebook smazal. Vy ho ale určitě máte, tak koukněte v menu na „Nastavení“. Pak dejte „Obecná nastavení účtu“ a dole je taková nenápadná hláška „Stáhněte si soubor se svými daty z Facebooku“. Dostanete odkaz na zazipovaná data.

Pokud jste do této doby netušili, co všechno je o vás možné nashromáždit, budete koukat. Politické názory, data narození, aktuální místa pobytu, IP adresy, ze kterých jste se přihlásili, údaje ze softwaru na rozpoznávání obličeje, rodinná data, přátelé, telefonní čísla, metadata fotek, náboženské vyznání a samo vše, co tam uploadujete, napíšete, vyměníte si s ostatními do posledního písmenka a bajtu, jo, i vaše kontakty v mobilu, abych nezapomněl…

A to je zatím první update těch podmínek od Facebooku, ty zásady budou přibývat, uvidíte. Až jednou budou delší než ústavy. Snad ne důležitější…

Reklama
Reklama