Vybrali jsme pro vás několik dárků, které bychom si pod stromek přáli sami. A když dárek, tak vyrobený českýma rukama.
GIN22, Garage22

Prémiový destilát z jalovce, který vás zaručeně bude bavit. Srdce tvoří vybrané suroviny jako grep, citrusová kůra a lehce pikantní kubébový pepř. Komplexní chuťový profil dotváří kafrová limeta a kardamom. Dokonalá souhra chutí a jemnosti skrytá v jedné lahvi.

Cena: 578 Kč


Šaty od návrháře Martina Kohouta

V těchhle šatech budete bez problému hvězdou večera a ještě se budete cítit pohodlně. To je kombinace, která se neodmítá. Návrhář Martin Kohout má ve všech kouscích znatelně vepsaný svůj rukopis: tvoří šaty a róby velkých objemů a z neotřelých materiálů. Pokud se vám jeho typická silueta zalíbí i na denní nošení, pak je možné si s Martinem Kohoutem domluvit osobní schůzku a domluvit se na modelu na míru.

Cena: na vyžádání
Stylový křišťálový set

Vychutnat si whiskey ve stylu? Yes! Tento křišťálový set z dílny české značky Rückl v sobě snoubí precizní ruční brus s nezaměnitelným kaligrafickým stylem. Pro každodenní momenty i výjimečné chvíle.

Cena: 8 705 Kč


Náušnice od Janji Prokić

Šperkařka Janja Prokić nad novou krásnou kolekcí přemýšlela několik let. Křehké téma světla zpracovala motivem ohně a plamene jako symboly životodárnosti, bezpečí a vnitřní síly. Jestli tedy chcete svým blízkým darovat dárek plný skryté symboliky, právě jste jen našli.

Cena: 152 tisíc korun
Gramofon od Audio 440

Jestli máte v okolí milovníka hudby, nic ho snad nemůže potěšit víc než tenhle stylový gramofon, který se bude vyjímat v každém obýváku. Každý gramofon je výsledkem použití tradičních řemeslných postupů a tělo modelu G4 Classic Walnut je – jak už název napovídá – vyrobeno z ořechového dřeva, ošetřeného pouze olejem.

Cena: na vyžádání
Váza Lollypop od Dominiky Petrtýlové

Pop! Váza nadané české sklářky Dominiky Petrtýlové bude každého bavit svými výraznými barvami, které rozsvítí každý interiér. Když do ní jako bonus darujete ještě květinové předplatné z Loukykvět, pak bude mít obdarovaný radost hned nadvakrát – a ještě po celý rok.

Cena: 12 900 korun
Křeslo Adolfa Loose od Hasmodern

Slavný moravsko-rakouský architekt Adolf Loos věděl, jak pohodlně žít. Jeho ikonické křeslo, které se stalo jedním z nejvýraznějších kusů nábytku období funkcionalismu, je toho důkazem. Sám Adolf Loos ho použil nejméně ve třech interiérech, které navrhl na přelomu třicátých a čtyřicátých let v Československu. Nejvýznamnější z nich je Müllerova vila v Praze, do jejíhož obývacího pokoje umístil dva kusy. A teď ho můžete mít i vy.

Cena: 59 600 korun
Svetr od Aloise Ficka

Alois Ficek není klasický návrhář. Je spíše sběratel ikonických módních kousků a jejich restaurátor v jednom. Kvalitní oblečení se tak stane canvasem pro jeho další tvorbu. Každý model je tedy originál a patří do pouhé limitované kolekce. Tenhle svetr vznikl ve spolupráci s návrhářkou Hanou Stocklassovou a její znakouš Bohéme.

Cena: na vyžádání
Prsten od Korbičky

Šperky, o kterých lidé sní. Tak by se asi nejlépe dala popsat česká značka Korbička, která do svých šperků bravurně kombinuje vybrané diamanty a drahé materiály s vášní k řemeslu. Tento velkolepý kousek pak jistě udělá čest každé ruce.

Cena: od 110 000 korun