skip to main content
Byznys

Kolik permanentek si fotbalový fanoušek pořídí za průměrnou mzdu?

Ať vyhrají, nebo prohrají, rituál po zápasech většinou zůstává stejný. Vždycky jsme s váma! Unikátní děkovačka Slavie probíhá už dvanáct let a sešívaní za ni vděčí fanouškům.

A den před derby Slavia – tamti na západ od Prahy (jen jim závidím Ligu mistrů) jsem si řekl, že se kouknu, jak si kdo hýčká fanoušky cenou permanentky.

Čtěte také: Graf týdne: Proč jsme začali pít více piva doma než v hospodách?

Reklama

Tady je graf týdne ukazující, že na Slavii si za průměrnou pražskou mzdu můžete koupit cca 10 permanentek a dostanete k tomu i pohár (nemyslím zmrzlinový), na Spartu si jich zvládnete koupit 11, ale bez evropského poháru.

Když se to shrne, tak vidíte, jak mají české kluby enormně nízké ceny permanentek. Za průměrnou londýnskou mzdu nedostanete na Arsenalu ani dvě permice, v Turíně dostanete jen jednu a v Madridu vás bude stát majlant.

Je to vždy balancování mezi tím, jak si hýčkat fanoušky, ale také jak vydělat.

Reklama

Finanční ředitel Slavie Daniel Konrád k tomu říká: „V obecné rovině, nastavujeme ceny permanentních vstupenek s minimálním meziročním nárůstem a vnímáme každou dílčí změnu jako mimořádně senzitivní. Prioritním zájmem je dlouhodobá podpora a přízeň našich fanoušků mnohem více než důraz na ekonomický benefit ze sezonního vstupného.“

Mluví hodně diplomaticky, ale lze ho pochopit, když dodává: „Mohu garantovat, že růst nákladů, služeb a investic do prostor naší Eden Arény je meziročně mnohem vyšší než změny a nastavení cen permanentek.“

Cílem je dát velký důraz na nabízený produkt – fotbal. Fanoušek má v ceně permanentní vstupenky každoroční boje o mistrovský titul. Tyto hlavní faktory korelují a jsou uvážené a detailně diskutované před každou sezonou.

Tak ať v sobotu vyhraje ten lepší!

PS
Červenobílá
Bojová síla
Slavie
Praha
Vždycky jsme s váma
Po výhře
Po prohře
A proto – ať žije Slavie!

PS2
Jo, texty o Plzni taky klidně napíšu, nevíte, jak se řekne rumunsky, že texty o Spartě taky někdy napíšu?

Reklama
Reklama