skip to main content

Maledivy čtyřikrát jinak. Jak si užít tropický ráj s jakýmkoli rozpočtem

3 minuty čtení

Představte si tyrkysové laguny Indického oceánu, z nichž vystupují bělostné pláže 1200 ostrůvků. A v hlubinách tajemný svět podmořských živočichů. Tak to je nejmenší země Asie – Maledivy, ostrovní stát, který se pro většinu lidí stal synonymem luxusní dovolené.

Čtěte také: Šmejcovy malé divy. Podívejte se, jak si vede český ostrov snů

To ale neznamená, že za ní musíte utratit jmění. Můžete, ale stejně tak se dají Maledivy užít i s výrazně omezenějším rozpočtem. Takže ať už jste milovníci luxusu, rodina s dětmi, batůžkáři nebo nadšení potápěči, tady jsou tipy, jak cestovat po Maledivách, přesně pro vás.

Levněji a dobrodružněji

Největší revolucí v turistickém průmyslu Malediv bylo povolení rozvoje soukromých hotelů a přístup pro cizince na veřejné trajekty v roce 2009. Díky tomu totiž můžete na souostroví cestovat volně a podle sebe.

Reklama

Soukromé hotely nabízejí ubytování už za méně než 100 dolarů za nocleh se snídaní (vs. minimálně 300 v resortu) a transfer veřejným trajektem stojí pakatel.

Týdenní dovolená na Maledivách bez letenek vás tedy jednoduše vyjde na 15 000 korun pro dva. Hotýlky mají vždy svou vyhrazenou pláž, kde se i v této přísně muslimské zemi můžete koupat v plavkách, a výhodou ubytování v soukromí je také větší kontakt s místními obyvateli a kulturou. Konkrétní ubytování si můžete rezervovat třeba přes tyto stránky nebo českou agenturu.

Pro rodiny s dětmi

Klidná teplá voda, měkoučký písek, dobrý standard ubytování i hygieny či dostupná lékařská péče z Malediv dělají perfektní destinaci pro cestování s dětmi už od těch nejmenších.

Mnohé z resortů se profilují jako family friendly a poskytnou vám vše potřebné od dětské postýlky nebo stoličky přes mělký bazén a hřiště až po dětské kluby a hlídání, abyste si na dovolené užili i trochu klidu.

Většinu času ale pravděpodobně budete trávit na pláži, kde je dostatek místa. Ani hotely plné rodin nejsou hlučné a každý si najde své zákoutí.

Hledejte hotel, který není daleko od letiště a má vlastní korálový útes dostupný z břehu, jen tak budete maximálně flexibilní. Mezi ty dlouhodobě oblíbené patří resorty Bandos či Kurumba.

Reklama

Pro potápěče

Jestli jsou Maledivy pro někoho skutečným rájem, tak právě pro milovníky podmořského světa. Lokality Maaya Thila a laguna Fesdhoo patří mezi nejlepší potápěčské destinace světa, vyhlášená místa ale najdete kdekoli podél atolů Jižní a Severní Male, Ari a Baa.

Vlastní potápěčské centrum má dnes již každý alespoň středně velký resort, ale mezi ty nejoblíbenější patří Equatorial Village či Helengeli.

Pokud potápěním žijete, zvolte live-aboard neboli rezidenční, obvykle týdenní plavbu na jachtě, se kterou navštívíte nejkrásnější lokality souostroví a těšit se můžete na všechny jeho proslavené obyvatele – manty, žraloky útesové, obří (velrybí) i kladivouny, morény, želvy, obrovská hejna ryb a tak dále.

Dobrý přehled nabízených plaveb najdete například tady.

Exkluzivně

Nenechte se mýlit, to, že Maledivy začaly nabízet i služby s nižší cenovkou, neznamená, že by snad opustily svou politiku luxusu. Právě naopak!

Otevírají se stále nové resorty, které posouvají hranice luxusu daleko za představitelné obzory. Zatímco dříve byly vyhledávanou novinkou bungalovy nad vodní hladinou, dnes je standardem vila s vlastním bazénem a výměrou několika set metrů čtverečních.

Za jednu noc zde zaplatíte i několik tisíc dolarů, ale nabízené služby zahrnují vlastního komorníka, hotelovou jachtu, gurmánskou kuchyni nebo třeba i výklad noční oblohy špičkovým astronomem.

Zkuste například jeden z resortů Soneva (Fushi, Gili či nejnovější Jani) či uznávaný ostrov českého miliardáře Jiřího Šmejce Velaa Private Island.

Pokud zrovna nejste milovníci vysokohorské turistiky (místní nejvyšší bod je vysoký 2,5 m), jistě cestou na Maledivy nebudete zklamaní.

Reklama
Reklama