Vídeňská agentura na podporu cestovního ruchu si zřídila profil na sociální síti OnlyFans, kde uživatelé mohou sdílet i obsah pro dospělé. Rakouské hlavní město na něm chce publikovat fotografie uměleckých děl, které by pravděpodobně neprošly filtry jiných sociálních sítí. Informovala o tom stanice CNN.

V minulosti měla vídeňská muzea problémy se šířením obsahu, který sociální sítě jako Facebook nebo Instagram (ale i další) vyhodnotily jako sexuálně explicitní. Účet na OnlyFans je proto podle mluvčí vídeňské agentury na podporu turismu Heleny Hartlauer jedním ze způsobů, jak v zahraničí ukázat některá umělecká díla spjatá s Vídní.

Předchozí zkušenosti ukázaly, že na ostatních sociálních sítích je takřka nemožné zveřejnit fotografie některých odhalenějších uměleckých děl. Podle Hartlauer některé sociální sítě odmítají publikovat či odstraňují z účtů fotografie, aniž by dostatečně vysvětlily, proč tak činí.

Například v roce 2018 byl odstraněn příspěvek vídeňského Přírodovědného muzea s Willendorfskou venuší. Správci sítě ho označili za potenciálně pornografický. Z podobných důvodů sociální sítě odmítaly zveřejnit reklamy obsahující díla malířů Egona Schieleho či Kolomana Mosera.

Cash je king
Předplatné Forbesu Cash je king Forbes 9/2020

Hlavním cílem účtu na OnlyFans je však vzbudit zájem zahraničních turistů o Vídeň. Cestovní ruch v rakouské metropoli zažil kvůli pandemii covidu-19 v loňském roce propad o zhruba 80 procent. Za přihlášení k účtu mohou uživatelé získat kartu vídeňských městských služeb.

Na účtu na OnlyFans Vídeň dosud zveřejnila fotografie děl od Egona Schieleho, Tiziana či Amedea Modiglianiho.