skip to main content
BrandVoice
BrandVoice jsou speciálně označené články a další typy obsahu, které připravuje kreativní studio Forbes BrandVoice Lab ve spolupráci s obchodními partnery. Jejich cílem je informovat o zajímavých produktech a tématech a propojit partnery se čtenáři. Pokud se chcete o BrandVoice dozvědět více, napište na jana.viskova@forbes.cz.

VIP cestování i prémiové služby. Sedm důvodů, proč mít pořádnou kreditku

Kreditní karta rozhodně není určená jen pro lidi, kteří před každou výplatou vyděšeně hledí na stav svého konta. Naopak, často bývá praktickým a prestižním doplňkem i v nadité peněžence. Majiteli totiž může přinášet VIP výsady při cestování, u doktora, v restauracích a samozřejmě při nákupech. Kreditka umí otevírat dveře, které bývají pro běžné smrtelníky většinou zavřené. Musíte ji ale umět využít a hlavně si vybrat kartu, která tohle všechno umí.

„Pokud se vedle debetní karty k běžnému účtu rozhodnete pro kreditní kartu, měli byste sáhnout po té, která vám poskytne maximum výhod v oblastech, které denně využíváte. Získat takovou kartu a s ní i balíček výhod je přitom snazší, než se zdá,“ říká ředitel segmentu ČSOB Premium Miroslav Zetek. 

Nejpropracovanější systém nadstandardních benefitů nabízejí takzvané prémiové karty. Nejsou pro začátečníky, nemá na ně nárok každý a bezplatné nejsou pro všechny držitele. To všechno se vám ale bohatě vrátí na exkluzivních výhodách, ke kterým se jinak dostanete velmi obtížně nebo vás budou stát peníze navíc. „Například karta ČSOB Premium nabízí kromě mimořádného společenského statusu či slev také nadstandardní cestovní pojištění, osobní asistenci, bankéře nebo službu lékařské poradny,“ popisuje Miroslav Zetek.

Cestování jako VIP

Létáte často? Tak proč to nedělat stylově. Prémiové kreditní karty často poslouží i jako „klíč“, který vám otevře přístup do letištních salonků. Například právě u ČSOB, která prémiovou kartu nabízí ve spojení s celým balíčkem služeb ČSOB Premium, vám kreditka umožní neomezený vstup do salonků Mastercard na letištích v Praze, Vídni a Bratislavě a v rámci služby Lounge Key můžete mít zdarma i čtyři vstupy do dalších VIP salonků po světě.

Nadstandardní pojištění 

Se správnou kreditkou budete mít na cestách automaticky pojištění storna letenek, zavazadel i zmeškaného odletu. Držitelé Premium karty získávají cestovní pojištění v nejvyšší variantě i pro celou svou rodinu s rozšířenou asistencí a nadstandardním připojištěním. A pokud jste klienty ČSOB Premium, dostanete zdarma jedno extra pojištění navíc dle vlastního výběru.

Osobní asistent i bankéř

S prémiovými kartami, jako je Mastercard World Elite, získáte i nonstop concierge servis – v režimu 24/7 máte k dispozici na telefonu osobního asistenta, který zajistí služby všední i nevšední. Stačí zavolat a sežene vám letenky, vstupenky, dárek pro manželku i servis pro vaše auto. Zároveň se automaticky zařadíte mezi klienty privátního bankovnictví. S prémiovou kartou od ČSOB je vám k dispozici osobní bankéř, se kterým můžete například zkonzultovat investiční příležitosti či nové bankovní produkty nebo vám pomůže se správou a aktualizací finančního portfolia.

Lékař vždy na dosah

Chcete se objednat na preventivní vyšetření? Máte zdravotní potíže? Nerozumíte lékařské zprávě nebo prostě potřebujete odbornou radu? Stačí napsat. Všichni držitelé prémiových karet Mastercard mohou zdarma využívat online služby známé telemedicínské platformy uLékaře.cz chirurga Tomáše Šebka.

Exkluzivní zážitky a odměny

Držitelé prémiových kreditek mají přístup k exkluzivním zážitkům či workshopům. Mohou se proletět helikoptérou nad italskými vinicemi, užít si party na luxusní jachtě anebo si třeba prohlédnout Pražský orloj či safari ve Dvoře Králové tak, jak je uvidí jen málokdo. Online se přiučí od šéfkuchaře JJ Johnsona, mohou absolvovat barmanskou Mixologist Academy nebo si poslechnout osobní vyprávění extravagantního fotbalového kouče José Mourinha. 

Součástí prémiového balíčku je i partnerský slevový program. A právě na bonusech se prémiové karty umí pořádně zhodnotit – výhodné nabídky se týkají nejen běžného zboží, ale také nejlepších vín, luxusních hotelů, wellness a restaurací, vstupů na golfová hřiště či VIP akce i aut značky Volvo.

Pomoc při každé platbě

Pokaždé, když zaplatíte kreditkou, pomůžete těm, kteří to nejvíce potřebují. Není moc jednodušších cest, jak pravidelně přispívat na dobročinné účely. ČSOB například spolupracuje s neziskovou organizací Mathilda, která cvičí psy pro osoby se zrakovým handicapem. Z každé platby můžete posílat 0,1 % do nadačního fondu a ČSOB i Mastercard přidá vždy stejnou částku navíc, takže příspěvek se ztrojnásobí.

Mimořádný status

Není to jako nosit v peněžence papírové stravenky nebo slevovou kartičku do supermarketu. Všude ve světě mají držitelé prémiových kreditek status ověřených a mimořádných zákazníků. ČSOB přitom prémiovou kartu i balíček služeb nabízí bezplatně každému, kdo si posílá na účet alespoň 50 tisíc měsíčně, nechává si u banky spravovat úspory přes 1,5 milionu korun, nebo má hypotéku a úvěry ve výši alespoň tři miliony. Ostatní zájemci za prémiové služby platí 900 korun měsíčně.