skip to main content

Tomáš Souček

25 let fotbalista
Kam pojedu, až bude svět zase normální
Do České republiky
Poslední seriál, kvůli kterému jsem nespal(a)
Přátelé
Moje nejoblíbenější knížka ever
Aktuálně učebnice anglického jazyka
Můj nej podcast
Žádný
Aplikace, bez které nemůžu být
Livesport
Pandemický lifehack, který mi pomohl přežít 2020
Určitě má nejbližší rodina. Dcera Terezka a manželka Natálie, se kterou se nám paradoxně v tomhle těžkém roce povedlo uspořádat svatbu a vzít se. Samozřejmě jsem rád, že jsme i přes kratší pauzy mohli prakticky po celý rok hrát fotbal a trénovat. Nicméně jsem poznal zápasy s diváky v Anglii pouze v úvodu angažmá na začátku roku, to mi chybí hodně.
Člověk, který mě inspiruje v byznysu/práci/kariéře
Přirozeně jsem měl od dětství své vzory a idoly z prostředí fotbalu. Inspirují mě hráči, kteří svými výkony a přístupem dosáhli na velkou kariéru a zároveň skvěle vystupují na veřejnosti. Jsou pro lidi vzorem fotbalovým, ale také lidským. Jako příklad uvedu Vladimíra Šmicera z Česka nebo Yaya Tourého ze zahraničí. V poslední době musím ocenit aktivity Marcuse Rashforda z Manchesteru United.
Co mi korona dala a vzala
Dala mi určitě čas s mou nejbližší rodinou. Navíc ho člověk často bere jako automatický a neváží si ho tolik. Takže v roce 2020 jsem si čas s nejbližší rodinou užil dostatečně, což mě těší. Kvůli komplikovanému cestování a doporučení, které jsme dostali i v klubu, nestýkat se s mnoho lidmi, mi zase bohužel vzalo čas na rodiče a další širší rodinu. Věřím, že jim to v letošním roce vynahradím.

Půl miliardy korun. Žádný jiný hráč v historii nepřestoupil z tuzemské ligy za větší peníze. Aktuálně nejlepší český fotbalista navíc v prestižní Premier League není do počtu; střílí důležité góly, skvěle brání. I díky jeho výkonům londýnský West Ham během pár měsíců opustil sestupové pásmo a dokonce drží krok s elitními kluby. „Musím ukázat, že si takovou cenovku zasloužím,“ říkal reprezentační záložník v srpnovém rozhovoru pro Forbes skromně. Zaslouží. Ba co víc, od té doby se jeho hodnota zdvojnásobila a Součkovy služby se čím dál více zajímají nejlepší celky světa.

Poznej Tomáše Součka

Moje oblečení na home office

Můj home office

Moje tipy