skip to main content

Vítek Škop

29 let designér a zakladatel, Vividbooks
Kam pojedu, až bude svět zase normální
Zatím je těžké si to představit
Poslední seriál, kvůli kterému jsem nespal(a)
Dark
Moje nejoblíbenější knížka ever
Doktorka z domu Trubačů
Můj nej podcast
Proti proudu
Aplikace, bez které nemůžu být
Vividbooks
Můj screen time na mobilu dnes
1 h 35 min
Pandemický lifehack, který mi pomohl přežít 2020
Běhání, otužování, domácí kimchi a hodně hodně práce.
Člověk, který mě inspiruje v byznysu/práci/kariéře
Coach George Raveling. Neskutečný životní příběh člověka a nádherná ukázka, jak George jeho životní postoj plný pokory a respektu dostal na vrchol.
Co mi korona dala a vzala
Dala mi znovuobjevenou lásku k naší chatě. Vzala mi důvěru ve vedení našeho státu.

Příběh Vítka Škopa by byl inspirativní, i kdyby se v současné chvíli zrovna nepokoušel dobýt svět s vlastní firmou na tvorbu interaktivních učebnic, využívajících rozšířenou realitu. Když se před pár lety nedostal na pražskou UMPRUM, odjel do Londýna a nabral tam designérskou praxi, s níž se na druhý pokus na UMPRUM už probil.

V rámci studia pak ovšem vytvořil projekt Vividbooks, který jeho studium designu dalece přerostl a vyrotoval v samostatný startup: konkrétně v učebnici fyziky, kterou do této chvíle Škop dostal už na šedesátku škol po celé České republice a ve zkušebním provozu také na 20 dalších škol v Brazílii, Polsku, Argentině i v Saúdské Arábii. K učebnici fyziky, jež se při pohledu skrz displej mobilu, tabletu či kameru počítače rozhýbe, brzy přibudou učebnice chemie a biologie; Vítek Škop se ale netají tím, že by chtěl šlápnout zejména do globální expanze včetně dobytí indického a amerického trhu.

Potřebné financování na to jeho projekt má: investor Jindřich Horák z DEK do Vividbooks vložil pět milionů korun a další dva miliony se podařilo získat z programu IMPACT EdTech.

Poznej Vítka Škopa

Moje oblečení na home office

Můj home office

Moje tipy