skip to main content

Jitka Dvořáková – CZC.cz

Sdílet
Společnost
CZC.cz
Ve společnosti je (počet let)
8
V roli CEO je (počet let)
8
Počet zaměstnanců společnosti
600

Šéfka „hrdé dvojky“ na českém trhu s elektronikou do ředitelského křesla usedla v roce 2013. O rok později se pod jejím vedením společnost CZC.cz, dnes druhá největší entita v rámci Mall Group, přehoupla do zisku a v následujících letech se jí dařilo stále růst. A to i během koronavirové pandemie, kdy její tržby vyskočily meziročně o třicet procent.

Jitka Dvořáková, která za úspěch ve své pozici nepovažuje jenom finanční výsledky, ale do velké míry i fungující firemní kulturu, má navíc v rámci mateřské Mall Group jako regionální ředitelka na starosti Slovinsko a Chorvatsko.

Velkou chybou bylo, že jsem se před pár lety nedokázala vzepřít požadavku akcionářů o souběžný růst obratu i marže a zároveň poklesu fixních nákladů při nedobrém vnitřním stavu organizace. To je smrtelná kombinace. Nevyčítám nikomu to zadání, ale sobě, že jsem to přijala. I když se snažíte sebevíc a všechny parametry kousek posunete, nesplníte žádný a výsledek je považován za špatný ve všech jeho částech. Můžeme sledovat více cílů – v takovémto případě má být jeden hlavní.