skip to main content

Tomáš Vondrák – Continental Automotive

Sdílet
Společnost
Continental Automotive Czech Republic
Ve společnosti je (počet let)
15
V roli CEO je (počet let)
2
Počet zaměstnanců společnosti
4894 (v Brandýse n. L. přes 2500)

Už patnáct let působí Tomáš Vondrák v nadnárodním koncernu Continental a za tu dobu budoval kariéru i v Německu a v Mexiku. Nakonec ale zakotvil zpátky v Česku, kde už dva roky šéfuje klíčovému závodu v Brandýse nad Labem a zároveň vede jako jeden ze tří jednatelů Continental Automotive v Česku.

Pod palcem má přitom to nejmodernější, co korporace vyvíjí – brandýská továrna, která pro celý svět vyrábí třeba chytré jednotky měřící styl jízdy řidičů a vyhodnocující data o bezpečnosti nebo velkoformátové displejové jednotky, je v rámci Continentalu globálním modelovým závodem pro digitalizaci. A spolupracuje třeba se Singapurem na řešení chytrých měst a mobility v nich.

Brandýs se i díky Vondrákovi stal největším závodem v rámci Continental Automotive celosvětově. Loni český Continental Automotive překonal tržby 45 miliard korun, má pět tisíc zaměstnanců.

Za obrovskou inspiraci považuji Satya Nadella, šéfa Microsoftu. Je vizionářský, inovativní, reflektivní, skromný a autentický, kontinuálně se rozvíjí a motivuje tak svůj tým i zákazníky.