Forbes Newsletter
04.06.2026

Okřídlená obchodní poučka „prodej v květnu a jeď raději na dovolenou“ letos vypadá jako to nejlepší, co jste na krypto trhu mohli udělat, tedy pokud není vaše aktuální investiční strategie v kryptu „tax-loss harvesting“, což je možná nejnovější postup, ke kterému se uchýlil Michael Saylor.

Bitcoin se ve středu v dolarovém páru propadl na nejnižší hladinu od února a jako na potvoru, ostatní třídy aktiv, jmenovitě růstové akcie, pokračovaly minimálně do úterka ve vysávání likvidity z krypto trhu, který jinak střídavě dostává na frak od loňského podzimu.

Není nicméně bez zajímavosti, že existuje několik větších kryptoaktiv, kterým se podařilo vymanit z bitcoinové gravitace a naopak rostou (HYPE, ZEC, CC, TRX nebo třeba burzovní BNB token). Největší kryptoměna světa má nicméně v dolarovém páru letos za sebou propadl o 28 %.

Další krypto s vysokou kapitalizací, kromě několika výjimek, ke kterým se ještě dostanu, pak zažívá propady ještě dramatičtější (Ethereum -39,6 %, Solana -43 %, XRP -35 a tak dále).

Do toho pokračují odlivy z ETF fondů a hloubka trhu připomíná letní Berounku – objemy spotových obchodů jsou na nejnižších úrovních za poslední roky. Děje se tak navzdory tomu, že z obou stran – ze strany krypto firem i ze strany zástupců tradičního finančního ekosystému – probíhají zásnuby, o kterých by se před pár lety nikomu ani nesnilo.

Jednu podstatnou část lesku, alespoň z pohledu spekulace, ale kryptoměny momentálně ztrácejí. Už to není adrenalinem nadupané nejvolatilnější aktivum. K čemu krypto, když i takový Nasdaq-100 meziročně vzrostl o 43 % (aktuálně tedy spíš 41 %), jak ve svém posledním newsletteru zmiňuje Matt Hougan, Chief Investment Officer společnosti Bitwise.

Čipové a AI akcie, robotické společnosti i monstr IPO jako SpaceX. Jak v úterý během vystoupení v Ekonomickém klubu v New Yorku prohlásil šéf Goldman Sachs David Solomon, akciové trhy zachvátila chamtivost. A chamtivost je přeci dobrá, jak tvrdí fiktivní hrdina snímku Wall Street Gordon Gekko. Nebo ne?

To se teprve uvidí, krypto každopádně představuje proti uvedenému momentu zajímavý hedge. Problém je, že než trh jeho současná nejnovější hračka omrzí,  mohou kryptoměny působit poněkud nudně. Nudné ale neznamená mrtvé, jen jsou zkrátka dospělejší a už s nimi není taková zábava jako s teenagery.

Minimálně část investorů si to dobře uvědomuje. Je to vidět i na současném úspěchu krypto projektů, které jdou na věc trochu jinak a mají pevnější fundamenty. Jedním z příkladů je i výše zmiňovaný protokol Hyperliquid – decentralizovaná burza pro obchodování s perpetuálními (neexpirujícími) futures kontrakty, která běží na vlastním vysokorychlostním L1 blockchainu HyperCore. Jeho nativní token HYPE si od začátku roku stačil oproti dolaru polepšit již téměř o 200 % a o 72 % za poslední měsíc.

Není to vybírání třešniček, Zcash má za sebou za poslední měsíc růst téměř o 50 %, Stellar (ještě o něm dnes bude řeč) i po korekci o 30 % a tak dále. Co mají společného? Není to silná zavedená značka, ale příběh v kombinaci s ucházejícími fundamenty. Ani to nicméně není záruka, že se jim bude dařit věčně, ale hezky to vypovídá o tom, jak se proměnilo myšlení krypto investorů „neturistů“. Souvisí s tím ještě jedna věc.

Ve všech předchozích krypto zimách existovala jedna jistota. Altcoiny = riziková příležitost, která slouží primárně k rozmnožení bitcoinu, během krypto zimy se z nich veškerá likvidita přelévala zpět do bitcoinu a stablecoinů. Nyní, jak zmiňuje výše citovaný Hougan, je to spíše rotace do aktiv, která jsou menší, často mnohem méně zavedená, ale se zajímavými fundamenty.

Neznamená to ale, že divoký rychlý růst už nikdy nepřijde, jen na obzoru momentálně není žádný potenciálně dostatečně silný katalyzátor, kterým mohl být (a nejspíš již nebude) například americký zákon Clarity Act. Nebo novou krev vlije kryptu do žil druhá vlna tokenizace reálných aktiv. Uvidíme, zatím nezbývá než si počkat. Mezitím si můžete třeba přečíst dnešní novinky.

Právě se děje

– Neodkládá se jen žal, i když ten momentálně vlastně spíš nastupuje, ale také od loňska plánované IPO jednoho z největších a nejstarších správců kryptoaktiv, společnosti Grayscale. Firma plánovanou primární veřejnou nabídku odsunula nejdříve na čtvrté čtvrtletí roku 2026 s odvoláním na nepříznivé tržní podmínky. Probíhající medvědí trh na kryptoaktivech totiž ochladil i investorské nadšení pro burzovní sázky na veřejně obchodované krypto společnosti.

Společnost v tom není sama, další giganti z krypto průmyslu, jako například společnost Payward (mateřská firma krypto burzy Kraken), ale také softwarový powerhouse Consensys založený spoluzakladatelem Etherea Josephem Lubinem nebo jednička na trhu s hardwarovými peněženkami, společnost Ledger, odkládají vstup na burzu úplně ze stejných pohnutek. Nechce se jim totiž zbytečně riskovat podhodnocení.

Je to ale principiálně špatná zpráva? Ne nutně, říká nám totiž, že veřejné trhy u krypto byznysu mnohem více než dříve hlídají ukazatele ziskovosti, stabilnější cash flow, ale také faktor, který byl dříve vnímaný jako neoddělitelně spjatý s jejich byznysem, tedy expozici vůči volatilitě kryptoměn, a oceňují diverzifikaci nebo alespoň dobrý risk management.

Je to signál dozrání, krypto firmy se začínají chovat úplně stejně a podle shodných pravidel disciplíny cyklu jako jiná růstová odvětví. Problém krypto IPO spojený s fázemi bitcoinového cyklu se tak možná stal definitivně minulostí, Cathie Wood to ale raději neříkejte, byla by možná smutná.

Největší íránská kryptoburza, tedy nikdo jiný než Nobitex, je od úterý na sankčním seznamu USA. Podle Spojených států totiž umožnila íránské vládě a státním institucím obcházet západní sankce.

„Zatímco íránská ekonomika volně padá, režim se rozhodl kooptovat technologie digitálních aktiv pro svou vlastní korupční agendu, včetně obcházení sankcí a převodu bohatství ze země. Současný íránský ekonomický chaos je důkazem toho, že kampaň maximálního tlaku prezidenta Trumpa byla úspěšná,“ prohlásil ministr financí USA Scott Bessent a dodal:

„Jak (prezident) slíbil, ministerstvo financí bude i nadále sledovat peníze na podporu Economic Fury (název kampaně ekonomického tlaku, kterou vláda USA zahájila proti Íránu – pozn. autora), ať už prostřednictvím bankovního systému, nebo digitálních aktiv, aby zabránilo režimu ve vývoji jaderné zbraně.“

Nobitex měl podle Američanů v roce 2025 zpracovat více než 50 procent veškerého přílivu íránských digitálních aktiv a usnadnit platby spojené s teroristickými aktivitami, snahami o obcházení sankcí a transakcemi spojenými s Islámskými revolučními gardami (IRGC), včetně aktivit spojených s ransomware podvodníky napojenými právě na IRGC.

Nobitex navíc pomohl íránské centrální bance získat přístup ke stovkám milionů dolarů ve stablecoinech používaných k podpoře klesající hodnoty íránského rialu a měl podle Američanů umožnit zasvěceným osobám režimu přístup k mezinárodním burzám digitálních aktiv a obcházení sankcí v různých jurisdikcích.

– Loňská kauza opět ožívá, a tentokrát je načasování vskutku symbolické. Odklonil odsouzený technologický podnikatel, programátor a smolař Tomáš Jiřikovský bitcoiny za zhruba 1,14 miliardy korun před oficiálním otevřením své bitcoinové peněženky a předáním daru (potenciálně úlitby za znovuzískání přístupu k zadrženým bitcoinům) za miliardu korun ministerstvu spravedlnosti?

S jistotou to nemůžeme říci, ale přinejmenším něco podobného tvrdí redakce serveru Novinky.cz. Ta měla začátkem týdne možnost nahlédnout do usnesení o zahájení trestního stíhání brněnského advokáta Kárima Titze, který mimo jiné Jiřikovského v minulosti zastupoval (jeho role v celé kauze je ale podstatně komplexnější).

Podle detektivů měl advokát pomoci Jiřikovskému vyvést část problematických bitcoinů z jeho peněženky na různé adresy a tím zamaskovat jejich původ.

Připomeňme, že Titz je obviněný ze zločinu legalizace výnosů z trestné činnosti a zneužití pravomoci úřední osoby. Kromě trestního stíhání policií čelí Titz také kárné žalobě od České advokátní komory. Policie jej v kauze darování bitcoinů ministerstvu spravedlnosti obvinila na začátku května spolu s exministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem (ex-ODS) a jeho tehdejším prvním náměstkem Radomírem Daňhelem. Všichni tři se proti obvinění odvolali.

Do stablecoinového bandwagonu se připojila další obří americká společnost, která se zabývá mezinárodními a vnitrostátními platbami a převody peněz – MoneyGram. Společnost spustila vlastní dolarový stablecoin MGUSD jako součást své nové blockchainové platební infrastruktury.

MGUSD nechce konkurovat zavedeným stablecoinům fungujícím v rámci krypto ekosystému, ale podobně jako její konkurence cílí hlavně na rychlé a levné finanční transfery (zejména remitenční platby), a to především u vyčleněné klientely, která nemá přístup k tradičním finančním službám.

„MGUSD je stablecoin, který jsme vytvořili pro naše zákazníky, pro rodiny posílající peníze domů a pro miliardy lidí po celém světě s omezeným finančním přístupem,“ uvedla společnost v úterní tiskové zprávě. Dodala přitom, že tito lidé tak získají stabilní zůstatek denominovaný v dolarech, který mohou držet a mít k němu přístup 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a pohybovat se po celém světě a dle potřeby směňovat do místních měn.

Emitentem nicméně není samotná společnost, ale Bridge, firma vlastněná dalším platebním gigantem, společností Stripe. Stablecoin běží na blockchainu Stellar a je ukládaný v peněženkách Fireblocks.

– I když s tím podkladové spotové ceny předních kryptoaktiv až na výše zmiňované výjimky moc nekorespondují, globální derivátový trh CME Group hlásí velmi úspěšný start svého 24/7 trhu s futures a opcemi na kryptoaktiva. Trh byl spuštěný minulý pátek a jen za víkend, tedy za sobotu a neděli, se na trhu zobchodovalo přes 7 200 kontraktů s nominální hodnotou kolem 50 milionů dolarů.

Tento týden skupina navíc spustila ještě funkci obchodování s futures kontrakty na volatilitu bitcoinu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, která investorům umožňuje sázet na 30denní implikovanou volatilitu bitcoinu.

„Nabídkou nepřetržité likvidity o víkendu uspokojujeme poptávku klientů a překlenujeme propast mezi tradičními regulovanými místy a 24/7 povahou kryptoaktiv,“ prohlásil v pátečním tiskovém oznámení Tim McCourt, globální ředitel pro akcie, devizy a alternativní produkty v CME Group.

CME Group byla v roce 2017 druhou americkou tradiční finanční společností, která začala na trhu nabízet regulované futures kontrakty na bitcoin a přinesla tím na bitcoinový trh první vlnu institucionálního zájmu. Od té doby se ale její produktové krypto portfolio značně rozšířilo a průměrný denní otevřený zájem u této skupiny produktů dosáhl v roce 2025 více než 31 miliard dolarů.

Aktuální kroky CME ale mají ještě jeden důsledek, který bude zároveň tak trochu příčinou. Donedávna byla běžná praxe, že obchodníci sledovali CME kvůli mezerám, které vznikaly, když futures obchody v pátek uzavřely, ale spotový bitcoin se obchodoval přes víkend dál.

Na víkendovém grafu tak vznikla mezera a kolem ní pak zase obchodní strategie postavené na myšlence, že ceny sblíží a tuto mezeru zaplní. Nově už nebude co zaplňovat. Jaký asi bude dopad na spotový trh?

– Český Trezor a dceřiná firma Tropic Square mají bezpečnostní problém, není ale kritický. Bezpečnostní výzkumný tým Donjon, který patří hlavní konkurenci mezi výrobci hardwarových kryptopěněženek, tedy společnosti Ledger, odhalil hardwarovou zranitelnost v secure element čipu TROPIC01, použitém v nejnovější hardwarové peněžence výrobce, tedy modelu Trezor Safe 7.

Donjon demonstroval laboratorní laserový útok, který u peněženky úspěšně obešel systém ověřování firmwaru čipu. Útok je ovšem fyzicky velmi náročný, a tudíž nepraktický. Vedle fyzické přítomnosti peněženky vyžaduje otevření zapouzdření čipu a zároveň použití velmi přesně kalibrovaného laseru o vlnové délce 1064 nm k vnesení chyb do procesu ověřování podpisu čipu.

Prakticky použitelný je pak jen během aktualizací firmwaru a spouštění zařízení, kdy umožňuje útočníkovi načíst neoprávněný firmware do čipu a s dodatečným vnesením chyb během spouštění jej spustit. Jak následně přiznal samotný Tropic Square, zranitelnost ovlivňuje všechny produkční čipy TROPIC01, které jsou v současné době v provozu.

Trezor se na druhé straně dlouhodobě netají tím, že otevřený secure element čip TROPIC01 je pouze jednou ze tří nezávislých bezpečnostních vrstev uvnitř Trezor Safe 7 a jakýmsi proof of konceptem technologie. Hlavně na něm ale podle trezoru nejsou uloženy privátní klíče ke kryptoměnám ani zálohy peněženek.

Firmy nicméně přesto urychleně zareagovaly vydáním aktualizace firmwaru, která na čipu umožňuje deaktivovat režim MAINTENANCE, čímž se uzavře primární vstupní bod útoku.

Partner Forbes Cryptoshotu

Graf týdne

Strategy prodává bitcoiny? Saylorova společnost v pondělí tiše americké SEC reportovala, že minulý týden prodala (nepatrnou) část svého bitcoinového dračího pokladu (aktuálně 843 706 BTC za zhruba 61 miliard dolarů), konkrétně 32 BTC, tedy bitcoiny ani ne za 2,5 milionu dolarů. Průměrná cena prodeje byla 77 135 dolarů za bitcoin.

Je to nicméně první taková akce společnosti od roku 2022, kdy společnost prodala 704 bitcoinů, a navzdory dřívějším varováním, respektive přípravě trhu na to, že takový krok může nastat, samotný bitcoin ani akcie firmy nenesly zprávu zrovna nejlépe (viz také dnešní graf). Firma v reportu prohlásila, že výtěžek z prodeje by měl být použit k financování dividend z prioritních akcií.

Phong Le, prezident a generální ředitel společnosti, minulý měsíc prohlásil, že firma bitcoiny může prodat, pokud to bude pro společnost výhodné. Vysvětlil mimo jiné také, že by se společnost mohla zbavit části svých bitcoinových zásob, pokud by to vedlo k „růstu počtu bitcoinu na akcii“.

Jedná se o ztrátu přesvědčení, jak se to snaží některé hlasy na trhu rámovat? Celkově jde sice o zajímavý posun od výkřiku Michaela Saylora „Raději prodejte ledvinu, ale nikdy ne bitcoin,“ z loňského února, ale jinak bych podobný krok vnímal spíš pozitivně. Ukazuje se totiž, že se přeci jen od své .com éry (trochu) poučil a Strategy funguje v mantinelech tradičních kapitálových struktur a fiduciárních povinností. /Zdroj: The Block Crypto Data Dashboard a další zdroje, vygenerováno za pomoci ChatGPT (4. 6. 2026)

Top Story

Z krypto burzy investiční superaplikací? Co doopravdy znamená pondělní oznámení Binance

Největší centralizovaná burza krypto aktiv na světě v pondělí spustila obchodování více než sedmi tisíc akcií a ETF kótovaných na amerických burzách pro uživatele mimo Spojené státy. Láká na nulové provize, frakční akcie (od 5 USD) a hlavně na obchodování na blockchainu 24 hodin denně, 5 dní v týdnu podobně jako v případě nativních krypto aktiv. Jenže samotná fakta na celé zprávě, která mimochodem přišla dřív než například oznámení evropské MiCA licence, kterou burza již údajně obdržela, není zdaleka to nejzajímavější. 

I když se o tokenizaci akcií letos mluví poměrně hodně, buď jde zatím o menší testovací balonky, nebo o hudbu budoucnosti s tím, že vše probíhá spíše z druhé strany – Wall Street se chystá tokenizovat. Tady máme zavedenou krypto burzu, která si dlouhodobě drží pozici globální tržní jedničky, která se najednou otevřeně mění na univerzální investiční platformu, krypto v tom přitom stále hraje zásadní roli.

Co Binance vlastně přesně spustila?

Burza od pondělka umožňuje uživatelům mimo USA obchodovat více než sedmi tisíci amerických akcií a ETF s možností financování pomocí stablecoinů, burzovního tokenu BNB a některých dalších kryptoaktiv. Podobně jako například Robinhood přitom podporuje i drobné frakční nákupy akcií. Současně oznámila přípravu tokenizovaných akcií „bStocks“, které by měly fungovat na blockchainové infrastruktuře.

bStocks představují tokenizovanou podobu cenných papírů reprezentujících vybrané americké akcie a ETF, které jsou emitované prostřednictvím regulovaného účelového subjektu (Special Purpose Vehicle, SPV) v rámci Mezinárodního finančního centra Abú Zabí.

Burza na projektu spolupracuje se společnostmi Nest Trading, což je broker-dealer regulovaný Abú Zabí, který se stará o směrování objednávek, a newyorskou firmu Alpaca, která má na starosti úschovu, výplaty dividend a korporátní akce.

V Cryptoshotu se pokusům o akciovou tokenizaci věnuji poměrně často, takže pravidelný čtenář tuší, že většina dosavadních pokusů o podobné produkty z řad krypto firem a tradingových aplikací nabízí jen desítky nebo stovky titulů (například Robinhood má asi 200 tokenizovaných akciových titulů v EU a americká krypto burza Kraken nebo dubajský Bybit desítky až nižší stovky) a často navíc omezená práva akcionáře (první vlnou produktů byly vlastně dokonce jen akciové wrappery bez patřičných akcionářských práv).

Binance začíná s plnohodnotným produktem a navíc rovnou v institucionálním měřítku. Jediným dalším současným vyzyvatelem, pokud nepočítáme tokenizované fondy a dluhopisy BlackRocku, což je trochu jiná liga, je americká krypto burza Coinbase s nápadně podobnou vizí (everything exchange), jenže rozdíl je, že v případě Coinbase jde zatím o hudbu budoucnosti, zatímco Binance je již aktivně ve hře.

Burza přitom drží v rukou postupku v podobě největší globální uživatelské základny, největší likvidity na roztříštěném krypto trhu (ani po letech se neprosadil jednotný pool likvidity), přístupu k americkým akciím a výhody spočívající ve vlastní infrastruktuře v podobě BNB Chainu. To je kombinace, kterou zatím nikdo jiný nedisponuje.

Možná si říkáte, v čem je benefit oproti chystaným tokenizačním projektům firem z Wall Street, neztrácí tu krypto burzy svůj pomyslný edge? Uveďme si jeden příklad. Uživatel si prostřednictvím stablecoinu (například USDC) koupí třeba akcii  Nvidia, následně ji převede do tokenizované podoby a – tady je ten magický moment – teď už ji může použít jako jakékoli jiné krypto, tedy třeba jako kolaterál v nějakém DeFi protokolu.

Akcie najednou přestala být jen investicí nebo spekulací, stala se programovatelným aktivem. A to je fáze, do které se myslím z Wall Street zatím příliš nepohrne. Pokud to bude fungovat, staneme se svědky evolučního kroku, kdy se kryptoburzy změní na něco mnohem většího.

Dopad na tradiční americký akciový trh (asi 75 bilionů dolarů zamčeného kapitálu) bude zatím nejspíš malý, dlouhodobě je to ale jako s tou pověstnou tichou vodou. Už dnes je patrné, že s postupující tokenizační vlnou upadá význam tradičních clearingových center. Okamžité vypořádání akcií a dluhopisů (oproti současnému modelu T+1) a nepřetržitý přístup k obchodování už není jen nedostižným zbožným přáním, ale něčím, o čem se v kuloárech aktivně mluví a co najdeme zanesené v produktových roadmapách. Je to také důvod, proč se tokenizací zabývají nejen kryptofirmy, ale i burzy jako Nasdaq nebo New York Stock Exchange. Změnit se ale může i význam a podoba brokerských společností, nebylo by to ostatně historicky poprvé.

Jak tuto proměnu vnímá samotná Binance jsem se pokusil zjistit u generálního manažera Binance pro CEE, Střední Asii a Afriku Kyryla Khomiakova.

Jak se podle vás bude v dlouhodobém horizontu vyvíjet vztah mezi kryptoburzami a tradičními makléřskými platformami v souvislosti s tím, jak Binance rozšiřuje své aktivity v oblasti tokenizovaných akcií?

Náš vstup do oblasti obchodování s americkými akciemi není koncipován jako konkurenční výzva tradičním makléřským platformám. Jde především o reakci na dosud nenaplněnou potřebu trhu – absenci jednotného a bezproblémového prostředí, ve kterém by uživatelé mohli spravovat a obchodovat jak digitální, tak tradiční finanční aktiva.

Zavedení obchodování s americkými akciemi a ETF prostřednictvím společnosti Nest Trading Limited, našeho broker-dealera regulovaného v rámci ADGM (Abu Dhabi Global Market), představuje krok směřující ke snížení bariér a neefektivit, které dnes mezi těmito dvěma světy stále existují.

Ale stejně, nesměřujete nakonec ke konkurenci vůči tradičním brokerům?

Ne, nechceme kopírovat služby brokerů, ale vytvořit víceúčelovou finanční „superaplikaci“, která pod jednou střechou propojí krypto, akcie a on-chain finanční služby v rámci jednotného uživatelského prostředí.

Myslíme, že budoucnost investování nebude rozdělena podle jednotlivých tříd aktiv. Model, který budujeme, proto není ani čistě konkurenční vůči tradičním brokerům, ale ani pouze doplňkový. Představuje kategorii služeb určenou nové generaci globálních investorů, kteří očekávají integrovaný, nepřetržitě dostupný přístup k investičním příležitostem napříč trhy.

Tokenizované akcie byly zatím spíše taková hračka, marginálie. To ostatně platí pro velkou část tokenizovaných reálných aktiv. Jak podle vás reálně ovlivní další fázi růstu Binance a jakou roli sehrají v budoucnosti finančních trhů?

Tokenizace představuje jednu z nejvýznamnějších strukturálních změn v tom, jak mohou být finanční aktiva vlastněna, zpřístupněna a využívána. S připravovaným uvedením bStocks činí Binance konkrétní krok směrem k propojení tradiční tržní infrastruktury s programovatelností a dostupností on-chain financí.

Naše dlouhodobá vize je taková, že aktiva z reálného světa by měla být stejně likvidní, přenositelná a vzájemně propojitelná jako jakékoli jiné digitální aktivum. Vytvářením přímého mostu mezi vlastnictvím akcií a jejich tokenizovanými ekvivalenty obchodovatelnými na burze Binance vytváříme podmínky pro to, aby se akcie mohly stát součástí aplikací decentralizovaných financí (DeFi) – od úvěrových služeb až po poskytování likvidity – v rozsahu, který je schopno nabídnout jen velmi omezené množství platforem na světě.

S více než 310 miliony uživatelů ve více než stovce zemí vnímá Binance tokenizaci nikoli pouze jako další produktovou funkci, ale jako základní stavební vrstvu budoucího vývoje globálních finančních trhů. Vrstva, která rozšiřuje přístup k finančním službám, zvyšuje užitnou hodnotu aktiv a v konečném důsledku podporuje finanční inkluzi pro miliardy lidí, jejichž potřeby současné finanční systémy stále nedokážou plně uspokojit.

To je pro dnešek vše a budu se těšit na další shledání ve vašich mailboxech zase za týden.

avatar
Karel Wolf
Forbes

Copyright © 2026 MediaRey, SE, všechna práva vyhrazena. Tento email jste obdrželi na základě souhlasu se zařazením do naší emailové databáze.
MediaRey, SE, Revoluční 1082/8, Nové Město, 110 00 Praha, Česko