Zasedačky s logy sociálních sítí, kontejnery místo kuchyněk a všudypřítomné fatboye. Tak vypadají nové kanceláře firmy Socialbakers, která se zabývá analýzou dat ze sociálních sítí a kterou před sedmi lety založil dnes osmadvacetiletý Jan Řežáb, jenž se dostal do českého i světového žebříčku nejzajímavějších lidí pod 30 let.
Jako nové sídlo si tato rychle rostoucí firma vybrala zrekonstruovanou fabriku Forum Karlín, kterou vlastní Zdeněk Bakala.
Může se zdát, že jste na staveništi, přitom jde o promyšlený koncept. Tato recepce se nachází hned naproti hlavnímu vchodu ve třetím patře.
Poté, co vyjedete výtahem do třetího patra a projdete vstupními dveřmi, se před vámi otevře pro kanceláře velmi netypický prostor. Na první pohled může někomu připadat jako sklad – stropy jsou pokryté kabely a všude postávají obrovské přepravní kontejnery, které slouží jako kuchyňky nebo místnosti pro relaxaci. Do bývalé karlínské továrny je skrze střechu musely dopravit jeřáby.
Čtěte také: Jan Řežáb: Proč se koukám na videa a seriály zrychleně
Interiér navrhla společnost D3A, která se podílela například na přestavbě Smíchova, včetně výstavby tamního nákupního centra. Realizace prostor o 4300 metrech čtverečních (včetně 500metrové terasy) pro 200 zaměstnanců jim od návrhu zabrala osm měsíců. Socialbakers v nových kancelářích fungují už od dubna.
V marketingovém oddělení je dominantou command centrum, kde se v přímém přenosu sledují aktuální metriky.
Důvod stěhování? Počet zaměstnanců se stále zvětšuje, a firmě tak přestaly její původní kanceláře na Vinohradech stačit. Proto začali uvažovat o nových, větších. „Nechtěli jsme luxusní kanceláře, ale aby byly originální a použitelné. Takové, ve kterých se člověk cítí jako ve své oblíbené kavárně,“ dodává Jan Řežáb.
Prohlédněte si, jak to nyní u Socialbakers vypadá:
Zasedačky jsou označeny logy sociálních sítí, což je pro Socialbakers typické. Najdete tu tak LinkedIn, Twitter nebo Spotify.
V každém patře jsou větší prostory s podlouhlými stoly. „Chtěli jsme vytvořit open space, ve kterém má každý své místo,“ doplňuje Řežáb.
Kontejnery jsou zajímavým řešením pro vyplnění rozlehlého prostoru. Tyto se nacházejí mezi třetím a čtvrtým patrem.
V některých případech kontejnery fungují i jako místo pro relaxaci. Tady ale bývá prázdno, protože se zaměstnancům tato plyšová místnost zdá být až moc divná.
Orientaci po dvou patrech kanceláří usnadňují na zemi nakreslené rozcestníky.
Kancelář Jana Řežába je prosklená a všem na očích.
Pohled na jeden z open spaců – tohle konkrétně patří produktovému oddělení.
Netypickým prvkem jsou kuchyňky umístěné v kontejnerech. Nacházejí se v každém patře a zaměstnanci si z nich neustále odnášejí misky plné ovoce.
Za recepcí si můžete posedět v místní kavárně, která je spojená s kuchyňkou zabudovanou opět v kontejneru.
Pohled zdálky na recepci. Vlevo je Jan Řežáb, osmadvacetiletý zakladatel Socialbakers.
Autor: Anna Klvaňová