Apple Watch jsou tady, ne všichni jim ale fandí. Patříte taky mezi lidi, kteří by si radši koupili chytré hodinky od někoho jiného?

Máme pro vás pět tipů, kde se poohlédnout.

Sony SmartWatch 3

sony done

Jediné hodinky, které patří do rodiny Android Wear a používají GPS (jedna z klíčových věcí, která Apple Watch zoufale chybí). Tyhle hodinky jsou prvním pokusem Sony, jak se ve světe googlovských wereables prosadit. Propojení s GPS je skvělé zejména pro běžce, protože díky němu můžete spolehlivě měřit vzdálenost, kterou jste uběhli, aniž byste s sebou museli mít i telefon.

Pokud si říkáte, že nevypadají nic moc, tak máte pravdu. Výstřelek poslední módy Sony SmartWatch 3 nejsou, ale vzhledem k přijatelné ceně a už zmíněné GPS, můžou být docela atraktivní, alespoň v přeneseném slova smyslu. Samozřejmě k nim budete potřebovat telefon s Androidem. Pořídíte je i v českých obchodech za zhruba 7 000 Kč.

Garmin Vivoactive

garmin done

Na rozdíl od předchozích nemají tyhle hodinky s rodinou Android Wear nic společného. Garmin – známý výrobce navigací – se totiž rozhodl přijít se svojí vlastní platformou pro své vlastní hodinky. Vivoactive nabízejí mix několika trackovacích aplikací a zároveň vás umí upozornit na to, co se děje ve vašem telefonu.

Vzhledem k tomu, že na nich můžete měřit to, jak běžíte, jedete na kole, plavete nebo hrajete golf, tak je celkem jasné, že primární jsou pro Garmin tyhle funkce a chytré hodinky jsou až na druhém místě. Ale jelikož Garmin nedávno oznámil, že vytváří novou open-source platformu pro další aplikace, tak bychom neměli být překvapení, když nám v příštích měsících nabídne mnohem víc.

Dobrá zpráva je, že tyhle hodinky fungují jak s Androidem, tak s iOS. Jejich cena se pohybuje také kolem 7000 Kč.

LG G Watch R

LG done

Zatímco jsme se všichni soustředili na Motorolu a její model Moto 360 – tedy moment, kdy se konečně v rodině Android Wear objevilo něco kulatého – přišlo LG a všechny překvapilo těmito hodinkami.

Kulatý P-OLED diplej je mnohem lepší než ten u Motoroly a co víc, tyhle hodinky mají naprosto skvělou baterii – po nabití by měla vydržet dva dny (což je trochu lepší, než 1 den, který nabízí Apple Watch).

G Watch R jsou na kategorii Android Wear dost pěkný kousek, ale nemají v sobě GPS. I tak to jsou ale jedny z nejlepších chytrých hodinek na trhu. Stejně jako ty od Sony i tyhle fungují pouze s Androidem a stojí zhruba stejně.

Samsung Gear S

samsung done

Apple versus Samsung, bitva, která nikdy nekončí. Z toho, co Samsung doposud na trh wereables poslal, jednoznačně vyčuhují hodinky Gear S. Ty jsou vlastně spíš než hodinkami takovým malým mobilem – mají slot na sim kartu, připojení na 3G a můžete z nich volat. Asi toho většinou nevyužijete – protože asi nikdo nechceme chodit po ulici a mluvit si do zápěstí – ale ta možnost tady je.

To nejdůležitější, co nám všechno tohle vybavení Gear S přináší je ale něco jiného – a sice svoboda. Je fajn mít možnost dostávat zprávy, zatímco běžíte a nemáte u sebe telefon. Navíc, dipslej Gear S je naprosto úžasný.

Stejně jako Apple i Samsung preferuje dělat všechno „in-house“, takže si k hodinkám od Samsungu budete muset od Samsungu pořídit i telefon. Za hodinky dáte zhruba 10 000 Kč.

Pebble Time

pebble done

Mazlík z Kickstarteru, chytré hodinky pro geeky – Pebble jsou zpět a jsou lepší než kdy předtím. Skoro 70 000 lidí, kteří Pebble na Kickstarteru podpořili a přispěli mu skoro 17, 5 miliony dolarů, se asi neplete, ne?

Pebble druhé generace vzdávají hold všemu, co jsme milovali na těch původních – dobrá baterie, bezpočet aplikací, kompatibilita s různými smartphony a – samozřejmě – přijatelná cena.

A mají i řadu sympatických novinek – například jejich nový operační systém, Timeline, vám zorganizuje všechna upozornění, zprávy a další hezky chronologicky, abyste se v tom neztratili. Moc pěkné. Hodinky se začnou prodávat v květnu a měly by stát zhruba 5000 Kč.

Autor: Paul Lamkin


Čtěte také:

Nedostupné Apple Watch? Propracovaný marketing!

Kde, jak a za kolik si můžete z Česka pořídit Apple Watch