Americká technologická společnost Apple omezuje zaměstnancům užívání chatovacího robota s umělou inteligencí ChatGPT. Firma totiž pracuje na vlastní podobné technologii. S odkazem na dokumenty a zdroje o tom píše deník The Wall Street Journal (WSJ). Twitter pak obviňuje firmu Microsoft, že zneužívá dohodu o poskytování dat z této sociální sítě, uvedla s odkazem na dopis právníka Alexe Spira šéfovi Microsoftu agentura Reuters.
Apple znepokojují úniky důvěrných dat od zaměstnanců, kteří používají programy umělé inteligence (AI). Svým zaměstnancům doporučil, aby nepoužívali GitHub Copilot vlastněný Microsoftem, který bývá používán k automatizaci psaní softwarového kódu, uvádí list.
Tvůrce ChatGPT, společnost OpenAI, minulý měsíc uvedla, že zavedla „režim inkognito“, který neukládá historii konverzace uživatelů ani ji nepoužívá k vylepšení své umělé inteligence. OpenAI také ve čtvrtek dala ve Spojených státech ChatGPT k dispozici jako bezplatnou aplikaci pro telefony iPhone.
Stále více se zkoumá, jak ChatGPT a další programy, které inspiroval, spravují stovky milionů dat uživatelů. Ta se běžně používají ke zlepšení nebo „trénování“ AI.
Právník majitele Twitteru Elona Muska v dopise, o kterém jako první informoval list The New York Times, uvedl, že Microsoft použil více dat z Twitteru, než podle smlouvy měl, a bez povolení sdílel data s vládními úřady. Nedávný přezkum činnosti technologického giganta podle dopisu naznačuje, že mohlo dojít k porušení „několika ustanovení dohody po delší dobu“.
Majitel Twitteru Elon Musk je s Microsoftem kvůli jeho platformě umělé inteligence v rozepři. Musk v dubnu uvedl, že spustí platformu AI s názvem „TruthGPT“, aby se odlišil od umělé inteligence, kterou nabízí Microsoft a Google. Tato umělá inteligence by podle Muska měla právě maximálně usilovat o pravdu, společnost OpenAI podporovanou Microsoftem dokonce šéf Twitteru kritizoval za „trénování umělé inteligence ve lhaní“. Řekl, že OpenAI se nyní stala „uzavřeným zdrojem“, „ziskovou“ organizací, která je „úzce spřízněná s Microsoftem“.