skip to main content
Jak být lepší

Co udělat, abyste z práce odešli v pět a měli vše hotovo. Zkuste to ještě dnes

Denní buzení

Budík na vašem telefonu se může ukázat jako skvělý pomocník nejenom ráno, ale i přes den v práci. Díky budíku budete mít dobrý přehled o tom, kolik času na jednotlivých úkolech trávíte a které úkoly vám ubírají nejvíce času. Můžete si například nastavit čas, během kterého se budete věnovat jednomu úkolu, a až po uplynutí tohoto času si dovolíte třeba zkontrolovat e-maily.

Reklama

Naplánujte si práci na tři dny dopředu, včetně odchodu domů

Plánovat pracovní náplň daného dne na jeho začátku je pozdě. Místo toho si na konci pracovní doby vyšetřete trochu času pro naplánování aktivit na tři dny dopředu. Díky tomu budete mít lepší přehled o své vytíženosti a dokážete lépe odhadnout, jestli máte prostor pro nečekané úkoly. Kromě pracovního dne je stejně tak dobré mít naplánovaný i jeho konec. Zůstat v práci do té doby, než budete mít všechno hotové, není řešení. Pořád tu bude něco, co je třeba udělat.

Reklama

Nezapomínejte na život mimo kancelář

Pokud budete zanedbávat svůj volný čas na úkor přívalů nové práce, nebudete dostatečně výkonní a ani nebudete dělat správná rozhodnutí. Jedině aktivity, které nemají nic společného s vaším zaměstnáním, vás dokážou dostatečně osvěžit a dodat energii na další den.

Je důležité věnovat se svým zájmům a také lidem z jiného než pracovního prostředí, kteří vaše myšlenky dokážou nasměrovat jiným směrem. „Konec pracovního dne je něčím, co má smysl,“ říká Laura Vanderkam. „Nejvýkonnější lidé, které znám, mají důvod chtít odejít z práce v pět odpoledne.“

Předchozí stránka

Reklama
Reklama