Petra Kvitová je tváří srpnového Forbesu, který je právě v prodeji. Ve velkém interview mluví o motivaci, penězích, menstruaci, vlastních podnikatelských plánech i návratu k tenisu po přepadení v roce 2016.
V 29 letech má na svém kontě dvě vítězství ve Wimbledonu a triumf na Turnaji mistryň. Zároveň ví, že se kariéra nedá natahovat věčně, takže už dokáže docela přesně zformulovat pohled na to, co bude dělat, až skončí s tenisem.
„Ráda bych zkusila podnikat, mít vlastní beauty salon. Už na něj hledám vhodný prostor, takže jestli víte o nějakém místě v Praze – aspoň 200 metrů čtverečních kousek od centra a s parkováním – , dejte vědět,“ říká Petra Kvitová.
O čem dalším ve velkém rozhovoru pro nový Forbes mluvila?
O svém investování
Mám na to jednu paní, se kterou se jednou za tři měsíce sejdu a řekneme si, jak na tom jsem a co budeme s penězi dělat. Investuji do toho, co mi doporučí na základě mého konzervativního investičního profilu: podílové fondy a akciová portfolia…
O motivaci
Prize money pro mě nejsou vůbec žádná motivace. Jsou mi úplně jedno. Nikdy jsem nehrála tenis, abych vydělávala velké peníze.
O tom, kolik míčků by uhrála v zápase proti Tomáši Berdychovi…
Byla by to strašná nálož. Klidně 6:0, 6:0. Je to velký rozdíl. Jedinou šanci bych měla s dobrým podáním, to bych mohla výměnu uhrát.
O menstruaci
Jako téma mezi tenistkami se to vůbec neotevřelo. Je jasné, že s námi ženami hormony mávají víc než u mužů, střídání nálad tam je. Já třeba první dva dny hrozně trpím a bez prášků neudělám ani krok. Když se to sejde se zápasem, tak je to špatný. Máte různé možnosti, jak to posunout, já tomu ale moc neholduju.
O důsledcích přepadení
Mám teď velký problém věřit chlapům, hlavně těm cizím. Je mi to nepříjemné, takže vůbec nejezdím taxíkem. Ze začátku pro mě bylo těžké i usínat doma samotná. Občas se mi to ještě vrací, mám takové flashbacky…
V srpnovém vydání Forbesu jsme tématu Sport a peníze věnovali 36 stran. Vedle rozhovoru s Petrou Kvitovou v něm najdete také insider příběh o přestupu basketbalisty Tomáše Satoranského, který z něho udělá nejlépe placeného českého sportovce, aktuální přehled nejlépe placených českých i světových sportovců. Také vám ukážeme nepostradatelné blízké Tomáše Hertla, Markéty Vondroušové a Tomáše Vaclíka a nový český projekt Live Penalty.