Kariéru ve farmacii vyměnila za svět startupů. Svým produktem na podporu plodnosti se trefila do tématu, jež pálí miliony lidí na celém světě, a vytvořila tak profitabilní byznys, po kterém baží i investoři.
Na první pohled vypadá tahle malá kapsle dost obyčejně. Průsvitná tobolka o průměru jen několika milimetrů, v ní nažloutlý prášek. Do nenápadné pilulky se nicméně vejde celý život.
Směs vitaminů a minerálů, které tato kapsle ukrývá, má totiž velkolepý úkol – pomoct ženám a mužům s řešením neplodnosti. Alespoň na to sází mladá podnikatelka Veronika Moravec.
Její startup Verra vyvinul prémiový komplex, který má bojovat proti některým formám neplodnosti a pomáhat s problémy během těhotenství, které souvisejí s nedostatečným přísunem živin.
Vystudovaná biotechnoložka přitom původně jen chtěla pomoct sestře, kterou právě přísun živin během těhotenství trápil. „Obrátila se na mě o radu, jaké doplňky stravy má užívat, a když jsem se podívala na to, co je na trhu, nevěřila jsem svým očím,“ vzpomíná Moravec.
Podle ní jsou na trhu dostupné vitaminy plné aditiv, které plod i ženu spíš zatěžují, než aby jim pomáhaly. „Běžně je k dostání kyselina listová v neaktivní formě, to znamená, že spousta žen z ní dokáže vstřebat jen třeba desetinu,“ vysvětluje Veronika Moravec.
„Dalším problémem je to, že se výrobci na problematiku nedívají komplexně,“ dodává. Odbornice, která dříve prošla řadou firem z potravinářského segmentu, jako je Mana, Sens nebo Ketomix, se proto rozhodla založit vlastní projekt.
Více než rok pak vyvíjela a testovala vlajkový produkt startupu, takzvaný Verra Komplex. „Chtěla jsem si být jistá, že bych ho mohla doporučit právě i svojí sestře,“ vzpomíná startupistka. Vitaminy jsou proto bez aditiv, stabilizátorů nebo emulgátorů.
Jsou sestaveny dle klinických studií a hodnot Světové zdravotnické organizace a Evropské asociace pro bezpečnost potravin.