Vysoká škola ekonomická v Praze se v letošním žebříčku nejlepších evropských byznysových škol, který každoročně zveřejňuje deník Financial Times, posunula na 49. místo. Od loňska si tak přilepšila o tři příčky.

K výsledkům přispívá především program pro budoucí manažery mezinárodních společností CEMS Master in International Management, který se vyučuje na Fakultě podnikohospodářské a letos se stal šestnáctým nejlepším magisterským oborem svého druhu na světě.

„Do celkového hodnocení se promítá kvalita studijních programů, což znamená, že školy, které nevedou všechny hodnocené programy, mohou i tak dosahovat dobrých výsledků,“ komentuje děkan Fakulty podnikohospodářské VŠE Jiří Hnilica. Tento princip je zčásti důvodem, proč se VŠE, a zejména její program CEMS, dostává mezi nejlepší evropské školy.

Na vrcholu letošního žebříčku skončila univerzita INSEAD, která je sice geograficky umístěná v Evropě, ale její kampusy jsou také v Singapuru a ve Spojených arabských emirátech. Univerzita, která se ještě loni usadila na osmnácté příčce, tak přeskočila dlouholeté lídry, jako například pařížskou HEC a londýnskou LSE. Z bývalých východoevropských zemí se v žebříčku Financial Times výše než VŠE umístila pouze polská Kozminski University, která skončila na 38. místě.

Metodologie Financial Times pro žebříček evropských byznysových škol se zakládá především na výsledcích dalších žebříčků, které deník vydává během roku. Mezi těmito žebříčky jsou kromě hodnocení CEMS Master in International Management také globální žebříčky MBA, Executive MBA a programy neakademického exekutivního vzdělávání.