Pět let staré „křusky“ z Tanzánie, které už předtím někdo nosil. Dvakrát si na nich nechala podrazit podpatek, takže se jí teď na nohou rozpadají. Kalhoty po sestře ze second handu a bílá košile od kamarádky. Kamilu Boudovou, odbornici přes udržitelnou módu, zdobí ještě francouzský slamák a batoh od Alex Monhart.
„Člověk na sobě nemusí mít zrovna hodinky Patek Philippe, parfém od Chanelu nebo jezdit ve Ferrari, aby si připadal dobře. Můžete být „cool“, aniž byste měli na účtě hromadu peněz a doma spoustu věcí,“ říká revolucionářka Boudová u kávy v pražském Vnitroblocku. Chce, aby se lidé chovali šetrněji, a sama jde příkladem.
Poslechněte si také: Forbes 30 pod 30 podcast – návrhářka Alex Monhartová se chce vrátit k hudbě
Jejím cílem je přispět ke změně módního průmyslu, který podle jejích slov páchá škody na životním prostředí a lidech. Přitom i ona sama dříve tlačila na dělníky v asijských sweatshopech, aby pracovali rychleji. Teď ale stojí na opačném konci a bojuje proti vykořisťování zaměstnanců v chudých zemích.
Poslechněte si čtvrtý podcast ze série Forbes 30 pod 30, ve kterých vám budeme postupně představovat úspěšné lidi z letošního, už čtvrtého ročníku našeho výběru. Ten dnešní je o cestě Češky, která vybudovala značku Moyomi, v rámci níž během pražského Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku organizuje akci s názvem Sustainable Fashion Day, kde přednáší o udržitelnosti.