Technologický startup Lifeliqe, který je součástí skupiny Creditas miliardáře Pavla Hubáčka, posiluje svou pozici na Slovensku. Jeho vzdělávací aplikace Corinth se po dohodě s tamním ministerstvem školství se stala součástí platformy Viki centrálního úložiště s digitálním edukačním obsahem.
Viki, vyvinutou právě slovenským resortem školství, využívají učitelé například pro vytváření online úloh. Žákům je platforma umožňující rychlé a relevantní hledání řešení, přístupná z mobilních telefonů, tabletů i počítačů.
„Začlenění našich modelů do Viki si moc vážíme a těšíme se na další vzájemnou spolupráci. Jsme rádi, že naši softwarovou aplikaci Corinth aktivně využívají tisíce uživatelů i na Slovensku,“ komentuje Matouš Tlapák, CEO společnosti Lifeliqe, která své vzdělávací služby ve virtuální a rozšířené realitě dodává do 120 zemí světa.
Konkrétně aplikaci Corinth, která zahrnuje učební materiály především z oblasti biologie, chemie, fyziky, matematiky, paleontologie, astronomie či zeměpisu, využívají ve výuce stovky základních a středních škol u nás. Kraje Královéhradecký a Vysočina ji na školách používají plošně.
Za hranicemi je velmi populární v Polsku, kde je začleněna do výuky tisíců škol. Národní piloty má za sebou ale také v Litvě, Moldávii a ve Vietnamu. O jejím nasazení se jedná i v Indii nebo Číně.
„Používání Corinth na Viki pomáhá studentům rozvíjet technologické dovednosti a připravuje je na svět budoucnosti. Je to efektivní nástroj, který podporuje mé vyučovací metody a pomáhá žákům, prostřednictvím interaktivních a zajímavých materiálů, k hlubšímu porozumění učiva,“ pochvaluje si učitelka biologie a geografie Ivica Dafčíková, jež loni obdržela Cenu veřejnosti v anketě Učiteľ Slovenska.
Poslední roky se jihomoravský Lifeliqe, založený roku 2015, zaměřuje také na rekvalifikace dospělých ve virtuální realitě, s čímž boduje zejména v USA.
Výši investic, kterou skupina Creditas do společnosti dosud vložila, nechce dvaadvacátý nejbohatší Čech Pavel Hubáček veřejně komentovat. Podle informací Forbesu by se však mělo jednat o osmicifernou dolarovou sumu.