Rodinného výrobce přesných plastových výlisků pro autoprůmysl – brněnskou společnost LPS – koupil velkoprůmyslník Vlastislav Bříza.

Muž z první padesátky nejbohatších Čechů a majoritní vlastník holdingu Koh-i-noor, do nějž patří také slavné českobudějovické tužky, tak opět rozšířil svou divizi Koh-i-noor Machinery.

Ta se zaměřuje na vývoj a výrobu nástrojů a forem pro lisování a montáže plastových dílů, společně s výrobou vstřikovaných dílců. Společnost LPS, která zaměstnává zhruba 120 lidí a má tržby kolem 160 milionů korun, se tak přejmenovala na Koh-i-noor LPS. Firma pamatuje i lepší časy, ještě před šesti lety byly její tržby dvojnásobné.

„Plánujeme synergie s našimi dalšími firmami v divizi, je to naše čtvrtá akvizice do Machinery,“ uvedl Vlastislav Bříza pro Forbes s tím, že LPS tak přibude ke společnostem Ponas, Ronas a Formex, které by letos v tržbách poprvé měly překonat jednu miliardu korun a celkem už zaměstnávají kolem 900 pracovníků.

Majoritu v LPS vlastnila Jana Snášelová, vdova po zakladateli Lubomíru Snášelovi, jenž firmu začal budovat už v roce 1992.

Koh-i-noor holding měl loni rekordní rok, tržby přesáhly 4,1 miliardy korun a ziskovost 600 milionů.

Dohromady zaměstnává více než 2400 lidí a na jeho řízení se podílejí také synové David Bříza a Vlastislav Bříza mladší spolu s Břízovým synovcem Robertem Zábojem. Ten má na starosti právě divizi Koh-i-noor Machinery.