V sedmnácti letech otěhotněla. Byla zajíčkem Playboye. Dvakrát prodělala rakovinu a musela se vyrovnat s tragickou smrtí manžela. Přesto se Diane Hendricks podařilo stát se nejúspěšnější americkou podnikatelkou a jen za posledních pět let ztrojnásobit své jmění. Teď se ale chce zaměřit na nový cíl: zlepšit americké školství a infrastrukturu.
Jedna věc je nad slunce jasná, Diane Hendricks je patriotka. I na začátku videorozhovoru ještě odběhne a vrátí se s odznakem americké vlajky na klopě saka. „Miluji tuto zemi. Mám takové štěstí, že jsem se narodila ve Spojených státech,“ říká. „Nikdy jsem nenarazila na dveře, které by se mi neotevřely. Nikdy jsem se nepozastavila nad tím, že bych jako žena nemohla něco dělat.“
Oddanost vlajce s hvězdami a pruhy je patrná napříč její rezidencí v jižním Wisconsinu. V pracovně má sošku Ronalda Reagana na koni, fotografii, na níž je s Donaldem Trumpem spolu s řádkou knih o tom, jak USA zase navrátit jejich dřívější velikost.
Kromě toho u ní najdete třeba stejný plakát, jako měl Trump v Bílém domě, na kterém je bývalý prezident na fiktivním drinku s Dwightem Eisenhowerem, nebo sochu indiána.
ABC Supply, její firma sídlící v Beloitu ve Wisconsinu a zabývající se distribucí střešních krytin, se pyšní sloganem „Plníme americký sen už od roku 1982“ a „americká hrdost“ je jednou ze sedmi základních hodnot byznysu.
Všichni manažeři si musí pouštět video, na kterém v pozadí hraje „God Bless the USA“ country zpěváka Leeho Greenwooda a sám Greenwood píseň o boží přízni Spojeným státům občas zpívá na firemních akcích.
Silná důvěra v americký sen je u Hendricks zakořeněná v osobní zkušenosti. Žena, která otěhotněla ještě před dosažením plnoletosti a pracovala jako servírka, aby zvládla zaplatit účty, ABC spoluzaložila se svým manželem Kenem v roce 1982 a vybudovala z ní největšího dodavatele střešních krytin, zateplení a oken ve Spojených státech.
Po Kenově smrti v roce 2007 Diane pokračovala v cestě růstu, skupování konkurentů a otevírání nových poboček, kterých teď po Státech najdete na devět stovek. Příjmy se loni vyšplhaly na rekordních patnáct miliard dolarů.
„Letos se blížíme k tržbám osmnáct miliard dolarů,“ říká Hendricks, „Už to není malá firma. Je pětkrát tak velká, jako byla, když byl Ken ještě naživu.“