Do Thajska. Konkrétně Chiang Mai, kde máme naši cvrččí farmu. Teď se nám o farmu stará náš francouzský spoluzakladatel Nicolas, který zůstal v Thajsku „uvězněn“ – a když si dával dovolenou, na plážích nebyli žádní turisté a všechno je teď ještě levnější, než v Thajsku normálně bývá.
Better Call Saul. První série mě moc nebavily. Jsem ale velký fanda Breaking Bad. V páté sérii už přímo frčí děj s Gusem Fringem a Hankem Schraderem. Skočil jsem teda přímo do páté série. Koukal jsem celý víkend, do čtyř do rána a musel jsem dokoukat.
Na to nedokážu odpovědět. Kdybych to měl vzít univerzálně, tak je to Surely You'’e Joking, Mr. Feynman! od nositele Nobelovy ceny Richarda Feynmana. Obsahuje asi nejvíce „wow“ momentů z různých oblastí lidskosti.
Nejvíc dílů jsem slyšel od The Tim Ferriss Show. V poslední době ale poslouchám Geil Montag. Učím se německy a tohle je podcast o social businessu v Německu. Věděli jste, že social business je na západ od nás tak velké téma, že tomu věnují přímo celý podcast?
Pracovně by to byly věci od Googlu (Drive, Gmail, Docs...), ale osobně to je Spotify. Hrdě si platím celé Premium a nemám rád lidi, co se spojili do rodiny! Za cenu jedné hipster snídaně má člověk historicky nejúžasnější přístup k hudbě vybírané přímo pro něj.
Zatím 3 h 9 min. Průměr 3 h 39 min. V kombinaci se screen timem na počítači je to děsivé číslo.
Hrazda na shyby. Většinu času stejně trávím v práci, ale zavřené sportoviště mi fakt komplikují život. Dnes vyběhnu ven a doma si pak na hrazdě dělám shyby. Kdybych nevybil energii, tak bych nemohl spát a pak bych nemohl fungovat.
Elon Musk. Mám rád jeho komentář, že když pracujete 80 hodin týdně, budete v cíli dvakrát dřív než vaše konkurence. Taky se mi líbí, že všechny jeho firmy jsou „social businesses“, podobně jako Sens.
Dala mi větší disciplínu. Nikam se nedá chodit, a tak jsem si svůj režim uspořádal, abych pracoval, odpočíval, cvičil, vařil si... A protože nemůžu jen někam dojít, je to na mně. Vzala mi rok našeho byznys snažení. Za 2020 se nám nepodařilo vyrůst, což je pro startup klíčové. Naše distribuce ve sportovištích skončila ze dne na den. Konference, sportovní akce, kde jsme byli partneři všechny padly. Supermarkety, které jsme měli domluvené, začaly řešit toaletní papír a rýži a na alternativní protein nebyl prostor. Věřím ale, že se jako lidstvo nevrátíme do původního ""normálu"". Korona je krize jídla. Stejně jako prasečí chřipka nebo SARS a další pochází z jídla. Věřím, že lidi začnou kupovat udržitelné potraviny, začnou si uvědmovat nebezpečí, která plynou z kusu savce na talíři. Cvrčci jsou bezpečnější a stejně výživní.
Na střední škole se živil hraním pokeru přes internet. Zpětně tohle období hodnotí jako dobu, kdy se z něj stal robot na peníze. Díky tomu si už v 18 letech uvědomil, že potěšení z práce nezíská jen samotným vyděláváním vysokých částek. V 19 letech se proto rozhodl založit neziskovou organizaci. Při sepisování žádostí o granty, sbírání darů a vyčerpávání rozpočtu mu ale došlo, že ani neziskovky nejsou ta pravá cesta pro něj. Rozhodl se proto dělat věci, které mají společenský přesah, ne jako charitu, ale jako byznys.
Před pěti lety se dostal na prestižní London School of Economics a zároveň se na Kickstarteru pokusil vybrat dost peněz na to, aby mohl se svým společníkem Danielem Vachem rozjet startup Sens. Povedlo se a Radek dal před studiem přednost smysluplnému podnikání. Dnes se tak snaží o revoluci na poli udržitelné výroby jídla. Sens má v Thajsku největší hmyzí farmu na světě. Z cvrččí mouky vyrábí tyčinky, krekry, těstoviny i proteinové shaky a do budoucna plánuje do nabídky zařadit i cvrččí burgery.
Loni firma získala od investorů 48 milionů korun. Po českých a německých obchodech nedávno zamířila i do japonských prodejen, čímž odstartovala svou globální expanzi. Cílem Radka je vytvořit nejlevnější živočišný zdroj bílkovin, který pomůže nasytit rostoucí světovou populaci. Věří přitom, že jednoho dne se jeho cvrčci dostanou až na Mars.
Poznej Radka Huška
Moje oblečení na home office
Můj home office
Moje tipy