startupy
2,8 mld. Kč
0,0 mld. Kč
trading
RSJ
Praha
Praha
26. 7. 1973
MFF UK, Carnegie Mellon University
rozvedený
4
gymnastika, číslo 21, volební systémy
Ferrari, Subaru
selfmade
- Janeček zbohatl na algoritmickém tradingu pod hlavičkou společnosti RSJ.
- Výstřední matematik je posedlý číslem 21, což je vidět hned na několika firmách v jeho portfoliu: startupovém inkubátoru UP21, leteckém simulátoru Pilot21 či závodním týmu Racing 21. V posledním roce se většina Janečkových aktivit točí kolem implementace volební metody D21, kterou sám vymyslel.
- V roce 1995 napsal počítačový program Statistical Blackjack Analyzer, který prováděl tzv. Monte Carlo simulace – jinými slovy napodoboval reálnou hru.
Pro Karla Janečka je rok 2020 zároveň druhým rokem v žebříčku sta nejbohatších Čechů. Podstatná část jeho jmění je vyčleněna do svěřenského fondu TRUST 21, pod který spadají společnosti Byznys 21, s. r. o. a Fond 21, s. r. o. Ty mají v majetku především cenné papíry a podíly ve startupech.
Velkou část svého jmění má Janeček uloženou také ve firmě na algoritmický trading RSJ nebo v dalších cenných papírech, nemovitostech, autech, kryptoměnách a v dalších startupových projektech. Z nich lze jmenovat například inkubátor UP21, pod který spadá vedle jiných značka Sens, vyrábějící tyčinky z cvrččí mouky, nebo spediční technologická firma Shipvio.
Vedle toho je součástí jeho majetku třeba také letecký simulátor Pilot21, konopná firma CB21 Pharma nebo luxusní zanzibarský resort Zuri.