- Němec patří k nejméně nápadným členům žebříčku nejbohatších Čechů, nejvíce času tráví v Srbsku a ve Švýcarsku.
- Základ svého jmění položil při prodeji svého podílu ve farmaceutické společnosti PharmaSwiss, z něhož dostal téměř čtyři miliardy korun.
- Za poslední rok jeho developerská společnost Sebre dodělala a prodala dvě výrazné nemovitosti v Praze: kancelářskou budovu Drn na Národní třídě a Šporkovský palác.
Až do léta 2015 se o něm v českém byznysu prakticky nevědělo. Petr Němec se totiž v rodné zemi vyskytuje jen příležitostně. V posledních letech se tu angažoval ve dvou velkých realitních projektech v centru Prahy pod taktovkou developerské společnosti Sebre: v rekonstrukci Šporkovského paláce a stavbě paláce Drn na Národní třídě. Hodnota obou nemovitostí, které vybudoval a prodal ve spolupráci s byznysovým partnerem Janem Fidlerem, se pohybuje okolo čtyř miliard korun (dohromady). Šporkovský palác koupila pojišťovací skupina Generali a Drn zase německý fond KGAL. Němec peníze na své realitní investice získal díky prodeji svého podílu ve firmě PharmaSwiss. Tu založil v roce 2000 jako specializovanou společnost pro distribuci léků ve střední a východní Evropě a postupně do ní pouštěl investory (fond HBM bývalého finančního šéfa firmy Roche, poté fond Enterprise Investors, v Česku známý mj. díky jackpotu s investicí do antivirové firmy AVG), až nakonec v roce 2011 celý PharmaSwiss skončil v rukou kanadské farmaceutické společnosti Valeant. Němec si z obchodu odnesl 3,9 miliardy korun. Kromě pražského developmentu, do něhož patří i stavba kancelářské budovy v Holešovicích a připravovaný projekt na smíchovském nábřeží v místě sportovního centra Erpet, se pustil i do toho bělehradského (v srbské metropoli kvůli rodinným vazbám tráví významnou část roku). Sebre tam koupilo marínu Dorcol, označovanou za nejlepší pozemek ve městě, a také spěje k velké přestavbě tamních filmových ateliérů. Projekt Avala Studios by měl doplnit i nový development pro klidné rodinné bydlení. Kromě toho se Němec naplno vrátil do starého známého byznysu: v roce 2014 rozjel farmaceutickou společnost Amicus, která se pohybuje ve stejném segmentu jako PharmaSwiss (nabízí komplexní servis pro výrobce originálních léčiv) a působí v zemích střední a východní Evropy, na Balkáně a v Pobaltí. Ta rychle vyrostla a Němec připouští, že už probíhají vážná jednání o dalším zajímavém exitu.