Nejvýraznější postava nové vlny tuzemského školství Ondřej Kania, respektive jeho American Academy, spouští nový projekt – globální online střední školu, která má oslovit studenty po celém světě.
Cílit bude zejména na studenty, kteří musí mít na svých školách z nějakého důvodu individuální plány nebo jejichž rodiny se často přemisťují, což ústí v nutnost fyzického přezkušování několikrát do roka. Kaniova vzdělávací skupina, jejíž školy American Academy si díky koronakrizi samy přechod na online výuku vyzkoušely, chce studentům zkrátka nabídnout plnohodnotné fulltime studium online.
„Spustit globální online školu mě napadlo zhruba dva týdny po uzavření škol, kdy jsem začal velice intenzivně přemýšlet nad tím, jak využít současné situace a kde hledat nové příležitosti pro rozvoj celé skupiny,“ přemítá sedmadvacetiletý podnikatel a pochvaluje si, že jeho byznys už dávno není one-man show. Měl tak prostor koncepci American Academy Online celou vymyslet, zatímco se zbytek týmu staral o přechod na virtuální výuku ze zákona zavřených škol.
Když koncept ředitelům škol a managementu skupiny odprezentoval, všichni se shodli, že tomu dají měsíc na vyzkoušenou. Jako trh, kde by po takovém produktu mohla být největší poptávka, identifikovali Indii, kde nakonec spustili online kampaň. Necelých 25 tisíc korun investovaných do reklamy přineslo několik desítek relevantních zájemců, s nimiž už je Kaniova skupina v kontaktu.
Do toho se, bez jakékoli lokální propagace, začali ozývat čeští i slovenští studenti, kteří si programu všimli na webu. „Jedná se o náš první globální projekt a jsme naprosto nadšeni z toho, jaký generuje zájem z řad studentů a rodičů,“ pochvaluje si Kania.
V prvním roce by na online střední školu, jejíž školné vyjde na 4500 eur, mělo nastoupit maximálně 25 studentů, aby se jim učitelé (z řad současného sboru American Academy) mohli věnovat nanejvýš individuálně a skupina mohla celý koncept ještě vyladit.
Ve složení výuky se každopádně objeví předměty jako algebra, programování, e-sport či globální podnikání a výsledkem bude, stejně jako u Kaniových kamenných škol, tzv. high-school diploma, tedy americká obdoba tuzemské maturity.