Když budete studentům jaderné fyziky přednášet o podnikání, pravděpodobně vás budou ignorovat. Pokud tedy nejste Přemysl Rubeš.
Třiatřicetiletý absolvent „jaderky“ na ČVUT a šéf startupového fondu Bohemia Venture Capital (BVC) totiž mluví jejich jazykem. Věří, že by nejbystřejší mozky studující náročné obory měly svou pozornost směrovat k byznysu.
Čtěte také: Příští rok míříme na tři miliardy. A bude i elektroauto, říká Martina Vítková z NWT
„Lidé na prestižních školách věnují spoustu let života tvrdému studiu, aby se pak danému tématu vůbec nevěnovali a skončili někde v korporaci. Snažím se jim na přednáškách vysvětlit, že své schopnosti a znalosti mohou naplno využít v dnešním technologicko-startupovém světě,“ vysvětluje Rubeš.
Sám si touto změnou z akademika v podnikatele prošel, když stál u zrodu dopravního vyhledávače Bileto. Dnes v zádech s miliardářem a bývalým majitelem Škody Transporation Tomášem Krskem vyhledává pod hlavičkou BVC přesně takové případy a zainvestované projekty, jako je třeba Yieldigo, pomáhá rozvíjet.
Proč absolventi amerických technických oborů více inklinují k rozjíždění vlastních projektů? Jak lidi z akademického světa dostat do byznysového ekosystému? A kde leží největší překážky? Poslechněte si rozhovor.