skip to main content

Nevěřím na skleněné stropy ani kvóty, ženy musíme podpořit jinak, říká šéfka EY

6 minut čtení

Jako malá chtěla být baletkou. Místo špiček jsou ale dnes její pracovní obuví lodičky a piruety netančí na podiu, ale v účetních závěrkách. Magdalena Souček stála u počátků auditorského byznysu v Česku. A dnes jako šéfka českého EY řídí kolos s 1200 zaměstnanci a obratem přes dvě miliardy korun. Letos oslaví hned dvě jubilea – třicet let EY v Česku a své šedesáté narozeniny.

Velká Británie, rok 1981. Magdalena Souček volá domů z Londýna, kam emigrovala s rodiči. Jenže po roce pobytu ve Spojeném království se najednou všechno sype. Tatínek nevydrží stesk po domově a rozhodne se vrátit. Maminka chce zůstat v Londýně.

Reklama

Devatenáctiletá dívka tak stojí před náročnou volbou. Volá proto prarodičům, aby se s nimi poradila. Kdyby tehdy telefon zvedla babička, nejspíš by ji přesvědčila, aby se vrátila zpět do Československa. Jenže sluchátka se chopí dědeček, který Magdalenu podpoří v jejím rozhodnutí odjet do Ameriky. A tak sedá do letadla do Bostonu, aniž by tušila, že právě tohle rozhodnutí změní její život natrvalo.