Podniková verze chatovacího systému ChatGPT má aktuálně více než šest set tisíc uživatelů, ještě v lednu jich bylo jen sto padesát tisíc. Oznámil to provozní ředitel společnosti OpenAI, která za chatovacím robotem stojí. Podle Brada Lightcapa bude letošek rokem přijetí umělé inteligence (AI).
„Jsme svědky obrovského rozmachu,“ míní Lightcap. Firma si od podnikové verze hodně slibuje pro zpeněžení svého produktu.
Podniková verze ChatGPT je základním kamenem obchodního modelu společnosti OpenAI. Firma ji spustila v srpnu. Verze pro podniky nabízí další funkce a záruky ochrany soukromí, včetně šifrování dat a záruky, že OpenAI nebude používat informace od zákazníků k vývoji svých technologií.
Současně existuje několik konkurentů, kteří také chtějí nabízet firmám chatovací asistenty s umělou inteligencí. OpenAI podepsala smlouvu za mnoho miliard se společností Microsoft. Softwarový gigant nyní využívá technologie tohoto startupu v mnoha svých produktech.
ChatGPT vzbudil pozdvižení kolem umělé inteligence před více než rokem. Chatovací systém se zabudovanou AI je vyškolený na obrovském množství dat, na jejichž základě odhaduje další slovo své odpovědi.
Dokáže tak například formulovat texty na jazykové úrovni člověka, psát softwarové kódy a shrnovat informace. Software ovšem někdy k překvapení uživatelů nabízí nesprávné odpovědi, i když vycházel ze správných informací.
OpenAI má v současné době přibližně 1200 zaměstnanců, uvedl Lightcap. Startup plánuje otevřít pobočku v Japonsku.
OpenAI podle provozního ředitele také aktuálně vede jednání s mediálními společnostmi o poskytnutí licence na jejich obsah pro vývoj modelů OpenAI a jejich zobrazení v aplikaci ChatGPT. „Očekávám, že v budoucnu toho v této oblasti uděláme mnohem více,“ řekl Lightcap.