Hřejivá pohoda. Domov. To jsou první asociace, které vám problesknou hlavou, jakmile otevřete dveře kteréhokoli z bytů na pražské adrese Boleslavova 3. Čerstvě dokončený butikový rezidenční projekt na realitním trhu vyniká. Stylem, polohou, exkluzivním designem i týmem, který se na něm podílel.

Tradiční pavlačový dům z 30. let minulého století v poklidné ulici nad parkem Fidlovačka, jehož stromy lemují výhledy na město. Nusle jako jedna ze čtvrtí s největším potenciálem v Praze.

To byly vstupní předpoklady, proč právě v Boleslavově 3 rozjela svůj nejnovější projekt developerská společnost Castle Rock Investments v čele s Petrem Hromádkou. Hledala pro něj něco extra. A starý nuselský „pavlačák“ to splnil dokonale.

Šanci probudit jej k novému životu dostalo duo mladých architektek ze studia Plus One Architects. „Chtěly jsme plně využít potenciál stavby s jemným, ale hodnotným výrazem tak, aby si dům po potřebné rekonstrukci uchoval svou atmosféru a v každém příchozím vzbudil pozitivní emoce. Zároveň jsme chtěly navrhnout standardy bydlení, které naplní představy o životě ve dvacátém prvním století, a vytvořit tak neotřelé, současné městské bydlení,“ shrnují své záměry architektky Kateřina Průchová a Petra Ciencialová.

Cvrkot v Nuslích

Významnou část portfolia developera Castle Rock Investments tvoří rekonstrukce vinohradských činžáků, teď firma stočila pozornost o kus dál do Nuslí.

 „Svahy, na nichž se už od 12. století pěstovala réva, jsou i dnes plné parků. Komunitní život na náměstích kvete a v ulicích otevírají nové trendy podniky. Ze svahu je možné dohlédnout až na Vinohrady,“ sčítá přednosti lokality Linda Martynková, Senior Property Consultant společnosti Svoboda & Williams, která zaštiťuje prodej projektu. 

„V posledních letech se proto čtvrť dostává do hledáčku realitních investorů, kteří se rozhodli příležitosti naplno rozvinout a Nusle posunout mezi nejoblíbenější čtvrti v metropoli,“ doplňuje makléřka.

Stylové bydlení ženskýma očima

Konzultační společnost Henceforth., která pro projekt vytvořila strategii a kreativní koncept, Boleslavovu 3 pojala jako ryze ženskou záležitost, což dokládá nejen výjimečná dámská sestava, která se na realizaci podílela, ale také názvy jednotlivých typů bytů.

„Záměrem bylo projekt představit jako místo, kde se odvážná vize developera setkává s tím nejlepším, co nejen současný český design nabízí,“ konstatuje CEO Henceforth. Jarmila Fryntová.

Celý projekt měl zůstat komorní a zároveň rezidentům nabídnout nekonvenční bydlení, které svým pojetím a stylem okamžitě upoutá pozornost.

Že se to povedlo, je patrné už po vstupu do zrekonstruovaného domu: pudrový odstín štukové omítky inspirovaly červánky nad Nuselským údolím, nad pečlivě repasovaným kamenným schodištěm dotváří atmosféru na míru navržené osvětlení od české sklářské firmy penocze. 

Světelné trubice sestavené do kontinuální linky pak vedou návštěvníky i rezidenty k jednotlivým bytům. Jednotek je celkem patnáct a vhodné jsou pro různé životní styly a etapy.

Byty jako galerie

Do podoby dvou vzorových bytů otiskl svůj kreativní pohled tým výrazných tvůrkyň. Jako jedna z ambasadorek projektu do bytů pojmenovaných Alex a Amelia umístila hned několik vlastních děl umělkyně Lucie Jindrák Skřivánková, jež miluje experimenty s médii či spolupráci s designéry.

Byt Amelia pak hraje barvami i díky pestrým sedačkám Ligne Roset a osvětlení z dílny sklářské značky DECHEM, kterou v Boleslavově 3 reprezentuje její spoluzakladatelka Michaela Tomišková.

Byt Josephine pojala jeho ambasadorka, kreativní ředitelka značky Rückl Kateřina Handlová, jako výstavní síň pro kolekci křišťálových váz-objektů Hero.ine a Unreality. Nakombinovala je s nábytkem od značek Befame, Cassina či Artisan, které v Česku zastupuje obchod Lino Design. 

Přízemní byt Alex vybavilo studio Plus One Architects a pozornost upoutá netradiční knihovna v signální modři nebo osvětlení z minimalistických tyčí podtrhující klenbu stropu, které pro značku BOMMA navrhla Kateřina Handlová. Vysoký standard stvrzuje umístění dřevěného nábytku Javorina i prémiových spotřebičů De Dietrich. 

Po bytě hází odlesky sklo od značky KLIMCHI i autorské vázy z dílny Františka Jungvirta. Zastoupeni jsou i další mladí designéři – Jiří Krejčiřík zde umístil židli, která se jako óda na ikonický design značky Ton ukázala i na milánském Salone del Mobile, duo Lexová & Smetana interiér doplnilo o Seaside Sofa navržené exkluzivně pro značku Polstrin.

A za velkorysými francouzskými okny interiér rozšiřuje romantická předzahrádka od Atelieru Flera s venkovním nábytkem Todus a mobiliářem od Capacity System.

Skutečný domov tvoří lidé

Tým ambasadorek Boleslavovy 3 doplňuje majitelka concept storu La Table Regina Sieberová, která na český trh uvádí prémiové značky zaměřené na stolování. Byt Mathilde vyzdobila pop-up instalací s jedinečnými kousky francouzského porcelánu a nápaditými lněnými textiliemi z Litvy. 

O vizuální prezentaci projektu se postaralo fotografické duo SHOTBY.US Lenka Glisníková a Karolína Matušková, které poutají pozornost nekonvenčními snímky plnými hravosti, odvážných barev a nápaditých kompozic. „Podobně taky rády bydlíme. Baví nás interiéry plné světla, kde se setkávají příběhy předmětů, které podědíme nebo dostaneme od přátel. Důležitá je taky zeleň, obě rády prostory zabydlujeme rostlinami. Ale skutečný domov tvoří lidé,“ shodují se fotografky. 

A tak je to i u čerstvě dokončené rezidence. První rezidenti se do unikátních domovů začnou stěhovat v prvním čtvrtletí příštího roku.