Jeden má společnost na výrobu kotlů, společnost druhého je platformou pro extrahování dat z webu. Ach, samozřejmě že Romana Tihelku a Jana Čurna nic nespojuje! Kromě letošní účasti v tuzemském finále soutěže EY Podnikatel roku a kromě spousty a spousty dalšího…

Led a pára jsou pořád voda, její odlišná skupenství. Také byznysy těch dvou vypadají úplně jinak, jsou rozdílné, jejich fundament je ovšem tentýž. Navíc pro Romana Tihelku i Jana Čurna platí, že se v podnikatelských vodách snaží surfovat na vlně úspěchu a rozhodně nehodlají jít ke dnu. Voda je pořád vodou, i když má jinou chuť.

Sladká protéká korytem řeky Bečvy, nedaleko ní usedl k počítači Roman Tihelka. Konkrétně v Lipníku nad Bečvou, v areálu společnosti Blaze Harmony, jež patří jemu, manželce a dvěma synům. Slané vody je plný Sanfranciský záliv, Tihelka ho viděl na obrazovce notebooku za zády Jana Čurna, zakladatele a spolumajitele firmy Apify.

Až na Moravu tak letěl třpyt kalifornského zálivu, v němž se při ranní koupeli rozpouštělo slunce. Jeho paprsky se naopak již rozloučily s téměř deset tisíc kilometrů vzdáleným Lipníkem, kde bylo půl sedmé večer zalito tmou. „Kolik hodin tam máte vy?“ ptal se Tihelka do Ameriky po pozdravu na přivítanou; uslyšel, že půl desáté dopoledne.

V rozhovoru se dále dozvíte:
  • Proč se zakladatel a spolumajitel firmy Apify rozhodl zapustit kořeny v USA?
  • Zda je podle podnikatelů Česko dobrá země na podnikání?
  • Jaké před sebou mají výzvy?
  • A zda by si mohli někdy vyměnit místo působení.
Forbes Digital Premium

Chcete číst dál? Tento článek je součástí sekce Forbes Premium

Pořiďte si exkluzivní čtení už od 139 Kč měsíčně! Bez limitů a kdykoliv.