Švédská společnost Axis Group, která nabízí síťové kamerové systémy, koupila českou firmu FF Group, dodávající řešení pro rozpoznávání registračních značek. V českém podniku se zhruba sto pracovníky získala sto procent. Uvedla to v tiskové zprávě.

„Trh aplikací pro dopravu roste. Akvizice FF Group posílí naši konkurenceschopnost, znalosti a schopnosti v oblasti rozpoznávání registračních značek a dále upevní naše vedoucí postavení v oboru,“ uvedl generální ředitel Axisu Ray Mauritsson.

https://forbes.cz/nebyt-jen-videt-iva-kubelkova-v-mimoradne-otevrenem-profilovem-rozhovoru/

FF Group se sídlem v Praze s Axisem spolupracuje od roku 2017. Po akvizici poskytne Axisu rozšířený nástrojový set pro rozvoj a expanzi na rostoucím trhu dopravních řešení a možnost využít pokročilé analytické nástroje, které jsou využitelné i mimo segment dopravy.

V současnosti začíná integrační proces, na jehož konci se FF Group začlení do Axisu. Při integraci se Axis a FF Group zaměří na zajištění bezproblémové kontinuity podnikání pro své zákazníky.

Společnost FF Group, založená v roce 2016, je odborníkem na AI a datovou analytiku pro trhy dopravy a bezpečnosti ve více než třiceti zemích. Vyvíjí inteligentní software, který kombinuje rozpoznávání registračních značek, inteligentní zpracování dat a technologie komunikace mezi kamerami.

Společnost Axis se zaměřuje na síťové technologie. Nabízí řešení videodohledu, interkomy a audiosystémy. V současnosti má Axis přibližně pět tisíc specializovaných zaměstnanců ve více než padesáti zemích. Společnost byla založena v roce 1984 a sídlí ve městě Lund ve Švédsku.