Zhruba před rokem a půl dokončoval Vladimír Ambroz se svojí firmou Amos Design jednu extrémně náročnou, ale i vysoce prestižní zakázku. Pro Masaryčku vybudoval podle vize britské architektky s iráckými kořeny Zahy Hadid vstupní lobby tvořené černými a bílými organickými křivkami.

Právě jeho prací tak jsou strop, zdi a sloupy, které se kolem vás rozprostřou, když míříte třeba do kanceláří firmy Penta, jež za Masaryčkou stojí a přesunula do ní své sídlo. Stejně jako točité schodiště z ručně ohýbaného umělého kamene corianu, které vede až k pracovnímu místu majitele Penty a dvanáctého nejbohatšího Čecha Marka Dospivy.

Teď Amos Design dokončil další složitý interiér. A opět pro tuzemskou developerskou špičku – tentokrát pro miliardáře Luďka Sekyru.

Ateliér AI Design architektky Evy Jiřičné a architekta Petra Vágnera totiž do nové administrativní budovy Rohan City A1, kterou Sekyrova společnost Sekyra Group postavila na Rohanském nábřeží naproti domu Fragment a překřtila na budovu Arché, navrhl dekorativní plastiku ve vstupním lobby. A realizace padla právě na Amos Design.

Na složité interiéry a tvorbu z umělého kamene se totiž brněnská firma specializuje. Pokud přijde architekt s atypickým interiérem, na němž by si běžná stavební firma vylámala zuby, je to typ výzvy, který zakladatel a majitel Amos Designu Vladimír Ambroz rád vyhledává.

Forbes Digital Premium

Chcete číst dál? Tento článek je součástí sekce Forbes Premium

Pořiďte si exkluzivní čtení už od 139 Kč měsíčně! Bez limitů a kdykoliv.