Představit si život bez praktického kalendáře v našich smartphonech je už docela těžké. Je to osobní společník, který s sebou nese vaši minulost, přítomnost a stejně tak i budoucnost. Dle mých zkušeností se ale aplikace nestane vaším každodenním pomocníkem, pokud k vám zcela nesedne. Musí vyhovovat vašemu životnímu stylu, představám, musí mít skvělý design a nabídnout i individuální sadu funkcí.

Čtěte také: Život v supermoderním světě a pravidlo, které „odlepí“ děti od tabletů

Žádnou takovou zatím nemáte? Tak si projděte těchto 10 inteligentních, slibných a vizuálně přívětivých online pomocníků pro ty, kteří chtějí prozkoumat svět alternativ k zavedeným poskytovatelům online kalendářů.


OneView Calendar
Android – zdarma

OneView Calendar promění váš běžný kalendář na snadno ovladatelnou časovou osu. Jakožto uživatel jej můžete upravovat, jakkoli chcete, třeba ho během pár sekund přepnout z podrobného minutového kalendáře do kalendáře, který zobrazuje celé roky. Což je samozřejmě jen jedna z výhod této aplikace.


Vantage
iOS – dostupný zdarma

Vantage je moderní diář a „to-do“ aplikace, která zahrnuje vše, co očekáváte od špičkového kalendáře. Data se synchronizují se všemi ostatními populárními aplikacemi tohoto typu, dovolí vám nastavit seznam věcí, které máte udělat, upomínky a podobně. A mimo to má vybroušený a oku lahodící časový rozpis.


CloudCal
Android – zdarma

Tím, co odlišuje CloudCal od ostatních podobných aplikací, je jeho unikátní funkce nazvaná Magic Circles (magické kruhy).

Kruhy jsou praktickým způsobem, jak vizualizovat váš plánovaný harmonogram. Když se na ně podíváte, získáte okamžitý a přesný přehled o tom, čemu se budete v daném dni nejvíce věnovat.

CloudCal má ale řadu jiných funkcí a pomocníkem je i sesterská aplikace CloudTasks.


myAlfred
IOS, Android – zdarma

myAlfred je sluha využívající umělou inteligenci, který automaticky projíždí váš kalendář a snaží se vám najít ten nejlepší a nejvhodnější čas pro vaše naplánované, ale i oblíbené aktivity.

Vyniká také v organizování skupinových schůzek. Dokáže totiž zhodnotit zaneprázdněnost každého účastníka, polohu místa setkání a vzdálenost od něj, aby byl pro každého vybrán ten nejvhodnější čas a místo schůzky.


NotePlan
iOS – dostupný za 14,99 USD

NotePlan je něco mezi multifunkčním kalendářem a online zápisníkem.

Výsledek působí ohromně, tento harmonogram pro profesionály je čistý a úhledný, a je tak jednoduchým pomocníkem pro zapisování vašich poznámek a úkolů, které musíte udělat.


Life Calendar
Android – zdarma, iOS – dostupný za 1,99 USD

Life Calendar je aplikace pro lidi, kteří chtějí vidět velký obraz, užívají si života, ale na druhou stranu se dokážou dostat do pořádného zápřahu.


Moonlight Calendar
iOS – dostupný 1,3 USD

Moonlight Calendar je v podstatě iOS klávesnicí, která vám pomůže s plánováním vašich schůzek v kterékoliv aplikaci. Je to opravdu velmi jednoduché – stačí jen pár kliků a máte hotovo.


WAVE Calendar
Android, iOS – zdarma

WAVE Calendar má všechny podstatné funkce, které má mít správný kalendář. Má čisté uživatelské rozhraní, pokročilé funkce a pestrou paletu náhledů, které jen zpříjemní zkušenost se zapisováním schůzek a všelijakých povinností.


Whenever
iOS – zdarma

Whenever byl navržený tak, aby připomínal klasické zápisníky, takže se trochu liší od běžných digitálních aplikací.

Je to dobrý pomocník pro plánování, který sleduje většinu vašich životních událostí. Je vhodný pro ty, kteří jsou v procesu přechodu z fyzických na digitální online kalendáře.


Accompany
iOS – zdarma

Accompany spojuje kalendář se správou kontaktů do jednoho systému. Poté, co se přihlásíte k určité schůzce, začnete skrz tuto aplikaci dostávat veškeré podklady s ní spojené.

Jinými slovy – Accompany vám pomůže najít všechny dostupné informace o lidech a firmách, se kterými se máte sejít. V tomto ohledu vám šetří hodiny a hodiny brouzdání po internetu a vyhledávání těch správných informací.