Chcete vypadat dobře a zároveň mít vše pod kontrolou? Pak si vyberte některý z těchto chytrých doplňků, všechny jsou stoprocentně funkční a navíc stylové. Pryč jsou časy černých fitness náramků z plastu. Nahradily je chytré wearables z osmnáctikarátového zlata, kůže, vzácných kamenů, krystalů a jiných luxusních materiálů.

Roste totiž poptávka po wearables, které budou slušet, proto se jejich vývojáři spojují s módními značkami a vznikají tak nové kolekce jako například Tory Birch for Fitbit, Misfit Swarovski Shine nebo WiseWear Calder s designem od módní ikony Iris Apfel. Téměř všechny vám spočítají kalorie, ušlé kroky, vzdálenost a některé dokonce i kvalitu spánku. Navíc se dají propojit s telefonem, takže už nezmeškáte žádný hovor ani zprávu. To zkrátka musíte mít.

Bellabeat Leaf

bellabeat
Chytrá kombinace šperku tři v jednom. Lísteček Bellabeat se dá nosit jako přívěšek, brož a náramek. Je vyrobený ze dřeva a z nerezové oceli se stříbrným řetízkem, anebo v limitované edici ze zlata. Kromě klasických funkcí jako je monitoring aktivity, spánku a stresu nabízí také sledování dechu (má v sobě zabudovaný dechový monitor, který vám řekne, jestli jste ve stresu a co byste měli dělat pro to, abyste nebyli). Baterie vydrží až šest měsíců.
Cena: 2880,- Kč
Prodejní místo: https://www.bellabeat.com

Misfit Swarovski Shine

Misfit
I když tomu velký krystal a spousta třpytivých kamínků nenapovídá, Misfit Swarovski Shine je funkční náramek, který vám změří kvalitu spánku a denní aktivitu (běh, chůzi, plavání). Dá se propojit s mobilní aplikací přes Android i iOS, synchronizace probíhá umístěním krystalu na displej telefonu. Výhoda oproti ostatním wearables je, že se nemusí nabíjet (baterie vydrží až šest měsíců). Na podzim mají přijít do prodeje dva nové modely a v zimě novinka s krystalem, který se dobíjí světlem.
Cena kolekce Slake Deluxe Swarovski Activity Crystal Set: 4690,- Kč
Prodejní místo: autorizované prodejny Swarovski

Cuff Lucky

cuff
Chytrý čip Cuff zatím není v prodeji, ale až bude, tak si ho budete moct připnout úplně kamkoliv. Můžete ho nosit jako náramek, náhrdelník nebo jen tak volně v kapse. GPS systém vám pomůže, když se ocitnete v nebezpečí, fitness tracking software zase při sportu, a notifikační vibrace v případě, že váš telefon bude na dně kabelky a vy neuslyšíte zvonění.
Zatím není v prodeji: https://www.cuff.io/products/lucky

Gemio

CrystalClear
Social wearables neboli komunikace pomocí světelných signálů. Na tomto principu fungují barevné náramky Gemio, které si budete moct koupit v červnu letošního roku. Diody LED se rozsvítí pokaždé, když se v blízkosti objeví váš kamarád se stejným náramkem. Tomu můžete zároveň kdykoliv poslat světelnou zprávu. Atypický náramek má v sobě zabudovaný pohybový a polohový senzor a Bluetooth pro připojení k chytrému telefonu. Na výběr máte z několika barevných setů (gemsetů), které si můžete v aplikaci měnit podle nálady.
Cena: 2940,- Kč, další gemset za 490,- Kč
Prodejní místo: http://www.gogemio.com

Ringly

ringly
Taky jste vždy toužili po kouzelném prstenu, jaký měla Arabela? Teď ho můžete mít! Prince vám sice nevyčaruje, ale za to vás upozorní na hovory, e-maily a jiné notifikace, když zrovna nemáte po ruce váš telefon. Je dostupný v několika verzích se vzácnými kameny od smaragdu až po safír. Funguje přes telefonní aplikaci jak s operačním systémem iOS, tak Androidem. Bohužel se zatím dá pořídit jen v USA, kde s ním ale zaplatíte i bezkontaktně.
Cena: od 4690,- Kč
Prodejní místo: https://ringly.com

WiseWear Calder

Wisewear
S náramkem WiseWear Calder od módní ikony Iris Apfel se můžete cítit nejen stylově, ale také bezpečně. V krizové situaci totiž stačí zmáčknout spodní část, která upozorní vaše pohotovostní kontakty textovou zprávou a GPS lokací. Ale to není všechno. Umí stejně jako ostatní chytré náramky v našem výběru monitorovat kroky, kalorie, vzdálenost a aktivní minuty. Pomocí mobilní aplikace si s nimi navíc nastavíte cíle pohybové činnosti, kterých chcete dosáhnout. Jemné vibrace vás upozorní na hovor, textovou zprávu a dění v jiných aplikacích.
Cena: 7800,- Kč (18k zlato/palladium)
Prodejní místo: https://wisewear.com, dostupné pouze v USA

Altruis

vinaya
Módní pager? Ne, to není chiméra, opravdu existuje. Jmenuje se Altruis a můžete ho nosit jako prsten, náramek nebo přívěšek. Upozorní vás na vybrané notifikace z iPhonu a vy si díky němu budete moct vypnout zvuk a vibrace na telefonu. Je dostupný ve třech velikostech a materiálech – zlato, růžové zlato a platina.
Cena: řetízek s přívěskem od 9500,- Kč, prstýnek od 7600,- Kč, náramek 8600,- Kč
Prodejní místo: https://uk.shop.vinaya.com/collections/all

Fitbit Alta

fitbit
Má stejné funkce jako loňské modely, ale designem je o poznání stylovější. Je vybavený dotykovým displejem OLED, na němž můžete sledovat čas, denní aktivitu a upornění na zprávy, hovory a kalendář spárovaný s iPhonem, Androidem či Windows Phonem. Právě kvůli dotykové obrazovce vydrží Alta nabitá pět dní, zatímco starší model Charge jich zvádal sedm až deset. Hlavní rozdíl mezi těmito modely je design, nový model Fitbit Alta lze koupit v kombinaci s růžovým koženým páskem nebo řemínkem z nerezové oceli.
Cena: 3360,- Kč, kožený řemínek +1680,- Kč, kovový +2400,- Kč
Prodejní místo: https://www.fitbit.com/eu/alta

Mira Bracelet

mira
Minimalistický Mira Bracelet je možné nosit jako náramek nebo jako sponu na saku nebo kapse. Je vyrobený z nerezové oceli a dostupný v pěti barevných provedeních – zlaté, měděné, černé, v matném a lesklém růžovém zlatě. I když je voděodolný, není vhodné se s ním koupat. Můžete si ho propojit s vaším iPhonem a sledovat ušlé kroky, spálené kalorie, vzdálenost a převýšení. Na základě těchto dat vám poskytne informace o tom, kdy máte nejvíce energie a kolik času denně byste měli strávit nějakou pohybovou aktivitou.
Cena: 4056,- Kč
Prodejní místo: http://www.mymirafit.com, dostupné pouze v USA

Lightning Cable Bracelet by Rebecca Minkoff

rebecca
Hledáte neustále svůj USB kabel na iPhone? Už nemusíte, díky značce Rebecca Minkoff ho můžete nosit na ruce v podobě elegantního černého náramku se zlatou přezkou Lightning Cable Bracelet. Americká značka nabízí více funkčních doplňků jako například peněženku Olivia Tech Wallet i pro kreditní karty a telefon nebo třeba Bluetooth reproduktor – Stellé Audio Clutch.
Cena: 1440,- Kč
Prodejní místo: http://www.rebeccaminkoff.com/lightning-cable-bracelet-black?src=catalog

Jawbone UP3

jawbone
Pomocí tohoto fitness náramku můžete podobně jako s ostatními chytrými šperky měřit pohybovou aktivitu a kvalitu vašeho spánku. Jawbone UP3 umí oproti předchozí verzi navíc kontrolovat srdeční tep a dá vám zpětnou vazbu ohledně vašich každodenních rituálů, které mají vliv na činnost srdce. Je dostupný v šesti barvách.
Cena: 4860,- Kč
Prodejní místo: https://jawbone.com/store/buy/up3