Z některých lidí – bez ohledu na to, jestli jim zrovna scházejí peníze, atraktivní vzhled nebo konexe – vždy čiší energie a sebevědomí. Takoví lidé svým kouzlem odzbrojí i ty největší skeptiky. Jsou hvězdami každého večírku a právě k nim se obracíte, když potřebujete pomoc, radu nebo společnost. Nemůžete se jich zkrátka nabažit.

Co dělají jinak? Neodolatelní lidé nemají potřebu potvrzovat si svou vlastní hodnotu tím, že by hledali pochopení u ostatních, protože jsou dost sebevědomí na to, aby věděli, že svou hodnotu najdou sami v sobě.

K tomuto zdravému přístupu se dá dopracovat osvojením si některých zvyků.

A protože neodolatelnost není výsledek náhody, je čas nastudovat si, co tihle lidé dělají, ať to od nich můžete odkoukat. A těšte se na svoje nové neodolatelné já.

1. Chovají se ke všem s úctou

Ať už jednají se svým nejdůležitějším klientem nebo si u číšníka objednávají pití, neodolatelní lidé jsou vždy slušní a uctiví. Chápou, že i kdyby se chovali k někomu, s kým jdou na oběd, sebelíp, vyjde to nazmar, pokud jejich společník uvidí, jak se chovají ošklivě k někomu jinému. Neodolatelní lidé zacházejí se všemi s respektem, protože netrpí pocitem, že by byli lepší než ostatní.

2. Řídí se platinovým pravidlem

Zlaté pravidlo neboli „Co nechceš, aby ti jiní činili, nečiň ty jim“ má jednu zásadní chybu. Předpokládá totiž, že všichni lidé chtějí to samé. Přitom ale někdo zbožňuje veřejné uznání, zatímco jiný nemůže vystát, když je středem pozornosti.

Čtěte také: 50 znamení, podle kterých poznáte, že máte podnikání v krvi

Platinové pravidlo neboli „Chovej se k ostatním tak, jak chtějí, aby ses k nim choval“ tu vadu napravilo. Neodolatelní lidé umějí skvěle odhadnout ostatní a chovají se k nim tak, aby se v jejich společnosti cítili dobře.

3. Kašlou na prázdné tlachání

Pokud se budete urputně snažit vést tzv. „small talks“, zaručeně zabijete všechny snahy navázat skutečné pouto. Když na lidi roboticky spustíte připravené fráze o počasí, tak jejich mozek přepne na autopilota, což zabrání vzniku jakékoli spřízněnosti.

Neodolatelní lidé umějí navazovat běžný hovor a nacházet hloubku i v obyčejných konverzacích. Neodolatelní lidé kladou díky svému upřímnému zájmu o ostatní ty správné otázky a zajímají se o to, co je pro osobu, se kterou mluví, důležité.

4. Záleží jim na ostatních

Neodolatelní lidé mají nefalšovaný zájem o lidi kolem sebe. A proto také netráví moc času přemýšlením o sobě samých. Nezabývají se tím, jestli jsou dostatečně oblíbení. Abyste si tento zvyk osvojili, zkuste odložit svůj smartphone a soustřeďte se na lidi, se kterými jste. Vnímejte to, co vám říkají, místo toho, abyste se zabývali tím, co jim na to odpovíte nebo jaký vliv to na vás může mít. Když vám někdo poví něco o sobě, navažte otevřenou otázkou.

5. Netlačí na pilu

Neodolatelní lidé neválcují konverzace s ostatními historkami o tom, jak jsou chytří a úspěšní. Ne proto, že by v sobě museli potlačovat touhu vychloubat se. Prostě je to ani nenapadne. Vědí, jak je nesympatické, když se lidé snaží za každou cenu přimět ostatní, aby je měli rádi.

Čtěte také: 15 zvyků, které mají lidé s mimořádnou vnitřní silou

6. Rozlišují mezi faktem a názorem

Neodolatelní lidé zvládají citlivá témata s klidem a grácií. Nesnaží se vyhnout vyjádření svých názorů, ale vždy dají jasně najevo, že to jsou názory, a nikoli fakta. Ať už se řeší globální oteplování, politika, očkování nebo geneticky modifikované potraviny, neodolatelní lidé chápou, že stejně inteligentní lidé mohou mít na věci různý pohled.

7. Jsou sví

Neodolatelní lidé jsou, jací jsou. Nikdo si nemusí namáhat mozkové závity, aby rozluštil motivy jejich činů nebo aby předpověděl, co udělají. Neodolatelní lidé vědí, že nikdo nemá rád faleš. Tíhnou k upřímným jedincům, protože vědí, že jim mohou věřit. Naopak je lehké odolat někomu, u koho ani nevíte, kdo je zač a co si ve skutečnosti myslí.

8. Jsou charakterní

Lidé s vysokými morálními zásadami jsou neodolatelní, protože se zkrátka a jednoduše chovají podle svých slov. Být charakterní se snadno řekne, ale hůř provede. Neodolatelní lidé svou charakternost projevují každý den třeba tím, že drží slovo, nepomlouvají ostatní a dělají to, co je správné, i když to zrovna není snadné.

9. Usmívají se

Lidé automaticky (a nevědomě) napodobují řeč těla osoby, se kterou právě mluví. Jestli chcete, abyste byli pro ostatní neodolatelní, usmívejte se na ně. Oni vám to nevědomky oplatí, a ještě to v nich vyvolá příjemné pocity.

Čtěte také: 21 způsobů, jak ukončit nudnou konverzaci a nikoho přitom neurazit

10. Snaží se vypadat dobře (ale nesnaží se zas tak moc)

Je obrovský rozdíl mezi touhou vypadat reprezentativně a být marnivý. Neodolatelní lidé vědí, že snaha vypadat co nejlépe je podobná úklidu domu předtím, než k vám přijde návštěva – obojím prokazujete druhým úctu. Jakmile se ale neodolatelní lidé upraví tak, aby vypadali reprezentativně, dál o svém vzhledu už nepřemýšlejí.

11. Milují život ze spousty důvodů

Neodolatelní lidé jsou optimističtí a vášniví. Nikdy se nenudí, protože vidí život jako úžasné dobrodružství, ke kterému přistupují s radostí, jež přitahuje ostatní. I neodolatelní lidé mají problémy a někdy i velké. Ale chápou je jako dočasné překážky, a ne jako nevyhnutelný osud. Když se nedaří, připomenou si, že je to jen špatný den, a doufají, že ten další bude lepší.

Všechno dohromady

Neodolatelní lidé nevděčí za svou neodolatelnost sudičkám. Neodolatelnost jim nespadla do klína, zkrátka jen dotáhli k dokonalosti některé přitažlivé zvyky, které si také můžete přisvojit. Myslí víc na ostatní lidi než na sebe, vzbuzují u ostatních pocity přijetí a pochopení. Prostě si pamatujte: čím víc se zaměřujete na ostatní, tím neodolatelnější budete.