Pokud jste na cestách a chcete si zároveň udržet práci, je důležité, abyste zůstali v kontaktu se svými kolegy a přáteli. Možná už jste zaslechli slovo workation, které znamená práci a dovolenou v jednom – to, že můžete žít tam, kde se vám líbí, a zároveň neopustíte svoji práci, prostě si v životě zachováte rovnováhu.

Základní podmínkou, abyste toho dosáhli, je mít dostatek informací o aktivitách, za které odpovídáte, a především být v kontaktu s lidmi, s nimiž spolupracujete. O tom, že můžete pracovat odkudkoli, jsem psal už tady.

Na základě vlastních zkušeností jsem vybral pár celosvětově známých a efektivních nástrojů a služeb pro každodenní použití, které vám umožní takto fungovat. Všechny tyto služby fungují v cloudu, a nemusíte mít tedy obavu, že ztratíte nějaké podstatné informace.

Pokud chcete cestovat a ještě jste si nenašli práci:

1. Remotive Job

Remotive Job je týdenní přehled volných míst v podobě pravidelného e-mail listu. Pokrývá asi 700 měst po celé planetě.

2. Remote List

Centalizovaný přehled nabídek práce z platforem, jako je AngelList (nabídky práce v začínajících firmách, které tu hledají i investory), Github (pro programátory) nebo například Dribble (kreativní grafici a jejich projekty). Nabízí realtime update a nekonečné možnosti výběru.

3. Copass

Copass je celosvětová síť, součást největší nezávislé sítě coworkingových míst, hacker spaces a jiných kolaborativních lokací. Nabízí výborná místa na seznámení a spolupráci na různých projektech.

4. Teleport a NomadList

Portály, kde se sdružují praktické informace ohledně možnosti života v různých částech světa včetně informací o nákladech na bydlení, jídlo, daňových záležitostech, vízech apod.

Pokud hledáte ubytování, letenky a informace o cestování obecně:

5. Airbnb a 6. Couchsurfing

Tady najdete bydlení dle potřeby: na den, měsíc nebo celý rok. Je to síť lidí, kteří pronajímají své domy, byty či apartmány dalším cestovatelům. Bonusem je znalost lokality, průvodce a především lidský přesah ještě dříve, než vyrazíte někam na cestu.

7. Skyscanner nebo 8. Kayak

Nejlepší vyhledávání letenek do celého světa.

Komunikace:

9. Slack nebo samozřejmě 10. Skype

Velice jednoduchá realtime komunikace pro hovory, video a chat mezi vzdálenými týmy a jednotlivci.

11. Trello

Bezplatná aplikace, kde můžete spravovat své projekty. Tady se udržují aktivity a činnosti, za které je každý člen týmu zodpovědný. Slouží jako přehled a plánování do budoucna.

12. One Password

Už nikdy nezapomenete heslo, vše na jednom místě k dispozici z různých zařízení.

13. Google Apps

Klasika a základ pro: E-mail, Sdílené dokumenty, Drive, Kalendář, Note a další.

14. World Time Buddy

Stránka, na které snadno zjistíte, kde je kolik hodin, a taky si na ní online naplánujete schůzku s kýmkoli a odkudkoli. Poznáte, kdy je čas na správný telefonát a kde se zrovna kdo nachází.

Samozřejmě existuje spousta dalších online pomocníků. Každý má své preference, pro nalezení práce se často používá i Odesk nebo Fivver.

Tento seznam nemá za účel vyjmenovat vše, co je k dispozici, ale spíše ukázat cestu.

Jaké máte vy ve firmě nebo pro své soukromé použití oblíbené nástroje, které vám usnadňují práci, komunikaci s kolegy, rodinou a přáteli?

Budu rád, když mi pošlete svoje tipy na e-mail daniel@futurelytics.com


Čtěte taky:

Proč jsou Kanáry najednou rájem digitálních nomádů?