skip to main content
Breaking News

Aggregate Holdings si podíl v Immofinanz s Vítkovým synem nerozdělí. Společnost to popřela

Německá realitní společnost Aggregate Holdings popřela, že by měla společné plány se synem realitního magnáta Radovana Vítka na rozdělení podílu v rakouské realitní společnosti Immofinanz. Dnes to podle agentury APA řekl její mluvčí.

Spekulaci, že se Radovan Patrick Vítek chystá Immofinanz s Aggregate rozdělit a převzít její východoevropskou odnož, přinesl ve středu list Trend, ze svého webu ji mezitím odstranil. Mluvčí společnosti Aggregate řekl, že zpráva Trendu je čirá spekulace bez reálného základu. Podle něho je to cílený pokus firmu falešnými tvrzeními poškodit.

Reklama

Třiadvacetiletý Radovan Patrick Vítek získal v Immofinanz podíl 8,38 procenta, vyplývá to z povinných údajů, které byly zveřejněny v dubnu. Podle serveru Ihned.cz za něj zaplatil pravděpodobně přes pět miliard korun a stal se třetím největším akcionářem skupiny.

Reklama

Jeho otec ovládá realitní skupinu CPI Property Group, která vlastní nemovitosti v hodnotě více než deset miliard eur. Radovan Vítek je druhým nejbohatším Čechem po zesnulém Petru Kellnerovi.

Immofinanz je v oboru číslem tři až čtyři na rakouském trhu. S jejími akciemi se veřejně obchoduje.

Společnost Aggregate Holdings se chystá odkoupit asi desetiprocentní podíl v Immofinanz od firmy RPPK Immo, kterou z poloviny vlastní šéf Immofinanz Ronny Pecik a jeho obchodní partner, slovenský podnikatel Peter Korbačka. Tento obchod je ale předmětem soudního sporu, uvedla APA.

Reklama
Reklama