Vypadnout z kancelářské rutiny? Už nikdy nejíst „éčka“? Nebo je pro vás detox odstřižením se od všech těch hi-tech věciček, které vám sice usnadňují život, ale nutí vás být neustále online? Ať je to kterákoliv z možností, nabízíme vám tipy, jak si komplikovaný život udělat o něco radostnější.

Toto jsou 3 nejlepší schovky, kam stres ještě nedorazil a kde nakumulujete síly do dalších střetů s realitou vašeho světa.

Aja Malibu, USA

Malibu1

Pro ty, co hledají hlubší význam svých cest, je ideální tato destinace v kopcích nad kalifornským Malibu. Je tu sice jen sedm pokojů, ale ty nabízejí neskutečné výhledy na oceán a patentovaný program na očistu mysli, těla i ducha s názvem The Magik Process.

Sedmidenní kúra vychází z učení dávných mistrů a má za cíl uzdravit vaše energetická centra – čakry. Je to tady koncentrovaný životabudič. Hosté se účastní čajových ceremoniálů, workshopů na téma moudrost, treků do místních kaňonů nebo třeba ohňových ceremoniálů.

Tento malý kousek ráje patří australskému mystikovi Inannyamu Magickovi, který umí přibrzdit dnešní hektické tempo. Čemuž odpovídá také vybavení interiéru, které je méně hotelem a více domovem.

Kromě toho, že má ze všech artefaktů vyzařovat energie, nese se veškeré vybavení v duchu ekologie a obnovitelných zdrojů. Přestože tu jde hlavně o potravu pro duši, ani tělo tu nepřehlížejí. Menu v Aje je tvořeno na základě produktů z vlastní bio zeleninové a bylinkové zahrady.

Es Saadi Marrakech Resort, Maroko

Maroko

Obklopit se krásou, konzumovat úžasné jídlo a vstřebávat sluneční paprsky většině z nás stačí k tomu, abychom se okamžitě začali cítit lépe. Ale pokud chcete ještě o krok dál, cesta sem, do Maroka, mezi všechen ten luxus a obří sbírku soch mladých nastupujících umělců, může být tím správným směrem.

Resort nabízí širokou nabídku opulentního ubytování – od soukromých vil, kde se nešetřilo na ničem a kde dostanete k dispozici i vlastního komořího, po apartmány a bungalovy u bazénu. Ty jsou tu dva a vedle nich na osmi hektarech najdete devět restaurací, noční klub, kasino a taky dvoje lázně.

Itz’ana Resort & Residences, Placencia, Belize

Belize

Pokud máte seznam vysněných míst, možná byste mohli zvážit, že přidáte jedno další ve Střední Americe. Projekt tvořený romantickým hotelem a soukromými rezidencemi se má otevřít tento rok na pobřeží dvacetikilometrového a dosud nedotčeného poloostrova Placencia v jižní části země.

Belize pomalu získává reputaci hvězdné destinace, čemuž napomáhá i hospoda Turtle Inn patřící Francisi Fordu Coppolovi, která vábí ty nejnablýskanější hvězdy. A tento nový rezort má místo potvrdit coby oblíbené a zatím tak trošku utajené útočiště úspěšných a bohatých.

Hlavní cíl developerů je shromažďování na míru vytvořeného umění a designu, za nímž stojí třeba Samuel Amoia, tvůrce prostor pro obchody Calvina Kleina, Stelly McCartney nebo značek Chanel a Dior. Srdce resortu – The Great House – je inspirováno Hemingwayem a nabízí koloniální vzhled. A taky zakázkovou řadu nábytku od Amoii.

Limilia je restaurace, kde vám s výhledem na oceán servírují to nejčerstvější, co z něj právě vytáhli. O zelenině z vlastní organické farmy asi ani netřeba psát. Tajný rumový pokoj, knihovna a taky soukromý ostrov pro kempování nebo intimní pikniky posouvají resort do jiné dimenze. A k tomu všemu léčebné kúry inspirované mayskou kulturou a založené na rostlinách z místních pralesů. Jen si tohle tajemství nechte pro sebe.