skip to main content

3 životní lekce od bývalého baleťáka, které vás posunou v kariéře

Hledáte rady pro vaše podnikání a leadership všude kolem vás? Často se může ukázat, že skvělé životní rady dostanete od těch, od kterých to úplně nečekáte.

Takovým může být třeba Richard Rein, bývalý baletní tanečník, který působil v jednom z předních  baletních souborů American Ballet Theater a za války skákal z letadla u zelených baretů.

Čtěte také: Naučte se myslet pozitivně. Zlepšíte si tím život i zdraví

Reklama

I když nikdy nepracoval v korporátním nebo byznysovém prostředí, z baletního prostředí si odnesl tři hlavní zkušenosti pro svůj život i kariéru.

Nechte se jím inspirovat:

1. Pracujte tvrdě a obětujte se
„Ať jste talentovaní sebevíc, vždy tady bude někdo, kdo bude talentovaný víc než vy. A co odlišuje talentované lidi od těch nejlepších byznysmenů a velkých tanečníků, je tvrdá práce a obětování,“ říká Richard Rein.

Podle Reina chce spousta lidí dosáhnout úspěchu co nejrychleji, na vrchol ale nevedou žádné zkratky.

Reklama

„I ti největší tanečníci strávili hodiny ve studiu nacvičováním pořád toho stejného jednoduchého tanečního kroku. Stejně tak jako Steve Jobs hodiny a hodiny nacvičoval svůj proslov,“ říká Rein.

2. Postavte kolem sebe dobrý tým
Podle Reina byste se neměli zaměřovat pouze na rozvoj top managementu, ale měli byste věnovat pozornost také manažerům na středních pozicích. „Není důležité, jak je primabalerína dobrá, když má kolem sebe podprůměrné tanečníky. Potom bude celé představení špatné,“ vysvětluje.

Poukazuje na to, že i ti nejlepší a nejsilnější manažeři potřebují kolem sebe silné střední manažery a dobrý tým. Těm by se měla věnovat stejná pozornost jako zaměstnancům na vrcholu.

„Není důležité jen nabírat nové a dobré lidi, ale také se starat o ty stávající, třeba zaměstnaneckými benefity.“

3. Peníze nejsou hlavní cíl
Podle Reina nemají být motorem vaší kariéry peníze, ale vášeň pro to, co děláte. „Peníze jsou určitě motivace, ale důležitější je, abyste si každý den svou práci užívali a nedělali něco, s čím morálně nebo eticky nesouhlasíte.“

I když si Rein nikdy příliš nevydělal, každé ráno vstával s nadšením, protože věděl, že půjde do studia, kde bude sám tančit a později učit mladé tanečníky.

Úspěch v jakémkoli odvětví tak vyžaduje neustálou práci a poučení se z lekcí, které vám život přichystá. Tvrdá práce a obětování, spolehlivý tým a to, že děláte to, co máte rádi, jsou kroky k dosažení vašich cílů.

Reklama
Reklama